Geek

Jak jsem přešla na win 8 a vrátila se na win 7

16. srpna 2013 v 10:12 | Bonnie Galactic
Jako studentka IT jsem se rozhodla, že bych se měla svému oboru věnovat ještě intenzivněji a zapáleněji. Na mém starém asusu (mimochodem stále dost výkonném) byly win xp, na mém lenovu potom win 7. Jelikož me XP vytáčí, kvůli složkám a vyhledávání a veškeré práci s nima a i to, že jsou graficky prostě příšerné, tak jsem se rozhodla že tomu udělám přítrž.

Jak jsem řekla, jsem studentka IT, a na těchto školách máme většinou nárok na programy od Microsoftu přes MSDNAA projekt. Občas to mývají i jinak zaměřené školy (my to měli i na euroškole), zeptejte se vašeho správce sítě. Prostě a jednoduše jsem se rozhodla, že si nainstaluju win8. Všichni mě hned zdrbli a říkali jestli jsem se nezbláznila. Ne, nezbláznila. Win8 není až taková novinka, ale poažuju to za nutnost ten systém znát a alespoň se v něm umět orientovat, až mi s tím někdo přinese notebook nebo tablet. Orientaci i veškeré nastavení jsem zvládla za jedno dopoledne. Pak jsem se naštvala a nainstalovala win7.

Jediný důvod proč jsem se 8 zbavila je rozlišení mého notebooku, které je bez ovladatče 1024x768, s ovladačem pak 1280x800. Bohužel je kolem 5 let starý a ovladače se na něj několik let nedělají, poslední jsou na win vista (ty se většinou dají použít i na win7). Minimální rozlišení pro win8 je 1366x768.

Nespornou výhodou byla instalace win8 přímo z plochy, nemusí se tedy do Biosu, člověk díky tomu nepříjde ani o ovladače k notebooku, jejichž shánení je většinou procházka pekelnou branou. Zjistila jsem potom, že takto lze nainstalovat i win7, také bez ztráty ovladačů. Pokud si zvyknete na metro a máte rádi minimalismus jako já, pak vám bude neskutečně vyhovovat. Plocha je tam také, stejná jako ve win7 jen si odmyslete tlačítko start. Ach to tlačítko. Víte co jsem zjistila? Že v jiných OS ho používám pouze pro vyhledávání.

Co mi na win8 vadí jsou pozměněné klávesové zkratky. Mám je ráda, ale co to má proboha za význam měnit je když ve všech programech se používají stejné (ctrl+písmeno), a najednou máte používat klávesu windows+písmeno a to ještě jiné, než jste byli zvyklí. Takže ještě večer jsem se vrátila, ke svým milovaným win7.

V říjnu očekávám win 8.1 v té době snad již budu mít netbook a do něj pak příjdou.

Webové designy, které mě baví

10. srpna 2013 v 9:55 | Bonnie Galactic
Právě pracuju na svém novém webu. Chci spustit web, svoje portfolio, který bude desginerským kouskem, ale zároveň i trochu mnou. Přemýšlím o jeho složení, jak bude naprogramován a zároveň jak bude nadesignován.

Věc jedna je vytvořit si design ve photoshopu a ten pak rozstříhat. Druhá věc ale je, aby to bylo co nejvíc použitelný a co nejméně poruchový. Takže první s čím hodiny zápasíte jsou trendy a styly které se v současnosti používají. A proč.

A druhá věc je zopáknout si html, css, javu, jQuery...

Proto jsem došla sem, k tomuhle článku.

1. Madebyrocket.com
Tento web vás od začátku až do konce nutí zírat. Ačkoliv vůbec nevíte na co koukáte, vám to totiž bude úplně jedno, je to super!

Vývojáři aplikací a webdesignéři.
 
 

Reklama