Fotografie

Expression (fotografie)

11. ledna 2014 v 17:46 | Bonnie Galactic
Kristýna 3x jinak. Zjistila jsem, že při focení mám největší problém, že se stydím já. Já se STYDÍM! Stydím se přiznat, jak chci aby ty fotky vypadaly, protože je to moje hlava a moje fantazie. Fantazie, kterou chci ukázat světu a zároveň se bojím, co dostanu oplátkou. A tak jsem požádala (opět) Týnku, protože se strašně ráda fotí a bude jí jedno, když mě se nepodaří vyvolat to, co od ní chci. A tak jsem chtěla tři pocity. Vzrušení/relaxaci, Naději/Lásku a poslední, úplně nejlepší bylo takový to blbý sprostý ráno, unavený a ospalý, kdy si člověk zapálí první cigaretu a fakt neví co bude celej den dělat, jestli civět z okna nebo mejt nádobí. Povedlo se!

A už vymejšlim, co si připravím na další oběť!
Mimochodem, právě jsem dočetla první díl Hunger Games - Arénu smrti. Co na tu knížku říkáte? Film jsem viděla předtím a pocity mám skoro srovnatelné, jen ve filmu jsem víc nenáviděla Cetkii a Haymitch mi přišel že se pak začal víc snažit pomoci, než v knize. A teď nevím, jestli si mám Vražednou pomstu nejdřív pustit a nebo přečíst?

P.S.: Jestli vám na prostřední fotce vadí hodinky, tak tam prostě patřej. Nemusíte to komentovat. Tečka :)To nejlepší z fotografií v roce 2013

31. prosince 2013 v 11:33 | Bonnie Galactic
Udělala jsem to vloni, udělám to letos. Můj blog má dnes NAROZENINY! A to ŠESTÉ. Ale já vám hlavně chci ukázat moje nejlepší fotografie z uplynulého roku a to i ty, které jste ještě neviděli, protože jsem projela celý externí HDD se složkou 2013 a vybrala i fotografie, které jsem ještě nikdy nezveřejnila.

Začátkem roku, když jsem fotila Alenu s Nikolou a poté ještě Evu s Radkem mi odešel foťák. Možná si dobře pamatujete můj přihlouplej článek někdy z léta, kdy jsem zjistila, že můj mrtvej foťák, neni až tak mrtvej (aneb ne všechny věci se vyplatí hned vyhazovat :) ) a že můžu zvesela dál fotit! Takže jsem letos nefotila tolik jako vloni, nebyla jsem v žádné Itálii ani jinde na dovolené, přesto si myslím, že se má fotografie dost zlepšila. Fotografii z ateliéru jsem sem chtěla dát jednu, nakonec jsem se na to vykašlala. Bylo to mé jediné focení tam a popravdě, prostě mě to nebaví a nejde. Takže jsem ji zase smazala.

Může se stát, že se vám budou fotky delší chvíli nahrávat, je to proto, že jich je hodně a jak jsem trubka zjistila, ne všechny jsou zmenšené, takže vám děkuji za trpělivost! :)FOTO - Jakub je tanečník

28. října 2013 v 19:05 | Bonnie Galactic
Tak přece jen se zadařilo! Jak jsem slíbila ráno ve vlogu, tak jsem zvládla vyfotit Jakuba. Můj třetí chlap a jak nadpis vypovídá, Jakub je tanečník (také je to poznat, ke vzniku těchto třech fotek mi jich stačilo asi 20) a včera se umístili druzí v taneční soutěži. Jsou super! Focení vlastně vůbec nebylo v plánu, ale to neva, Kuba skvěle improvizuje!

Zbytek pod čarou! :)

Jak se slaví autoškola (fotky)

17. října 2013 v 22:13 | Bonnie Galactic
Protože video se stále renderuje, tak jsem se rozhodla, že zpracuju pár fotek a došlo i na ty z úterka, kdy jsem konečně udělala jízdy, tudíž za měsíc budu moct řídit autíčka :) Komisař byl hrozně fajn, zeptal se mě jestli si chci povídat, nebo jestli má být zticha, tak jsem ho poprosila, jestli si můžeme povídat, tak řekl že jo, ale upozornil mě, že jestli si máme povídat, tak se budu soustředit hlavně na jízdu. Jízda byla ok, až na parkování. Přitom parkuju velmi dobře a i dobře couvám, prostě mi to nikdy problém nedělalo, jenže jsem si nějak blbě nadjela a pak jsem trošku znervózněla. Nakonec mi i poradil jak to mám udělat a jelo se dál :) Hrozně se mu líbilo, jak jsem ukecaná a říkal mi blondýno :)

Produktová fotografie

15. října 2013 v 18:50 | Bonnie Galactic
Protože mám jeden pafrém, který mi přebývá, tak jsem ho nafotila... Jsem dost potěšená z výsledku, mimo jiné, parfém od Van Cleef & Arpels - Oriens je na prodej! Bohužel to byl nevhodný dárek od přítele, i když voní nádherně!

Fotka na dobrou noc!

4. října 2013 v 21:22 | Bonnie Galactic
Jednu fotku od koní na dobrou noc. Na fotce Karolina O. s jejím koníkem Carusem.

Food photography

4. října 2013 v 15:00 | Bonnie Galactic
Můj milovanej nám udělal dezert v podobě hrušek, které byly svařené v martini, čaji, skořici, badyánu a hřebíčku. Bylo to hrozně dobrý a strašně sladký, že už jsme na to neměly ani chuť, ale příště k tomu udělám panna cottu a bude to moje srdcovka navždy. Ale samozřejmě bych vás o to nemohla připravit, tak jsem vám to vyfotila.

A fotila jsem taky Dominka!

3. října 2013 v 15:00 | Bonnie Galactic
Můj druhý chlap. Samozřejmě na focení. První byl Matěj N. asi jste ho tu mohli taky vidět, nebo minimálně na mém facebooku. Teď šlo o Dominika K. Píseckého fotografa, který je podle mě dost šikovný. Samotnou mě překvapilo, že řekl mě, abych ho vyfotila. Ale každý máme svůj styl.


Už několik dní předem jsem proto byla nervozní, taky se to pak podepsalo. Nápad v hlavě byl, dokonce i naskicovanej, mělo to bejt u mě doma v interiéru, s knížkama a tak. Po půl hodině mýho běhání, nervozního koktání, nemožnosti vymyslet jak si má sednout, co dělat, kam dát ruce a tak (a to se docela známe a vím, že s nim můžu fotit všechno jakkoliv a kdekoliv), tak jsem zavelela: A ven! Já doma fotit nebudu. A šlo se.

Šli jsme na jedno moje oblíbený místečko za sídlištěm, kde ale bohužel rostou kaštany a tak tam byla hromada rodičů s dětma. Panebože! Zase se to protahuje, zase další lokace, ééé, sorry, já nečekala že tu budou ty lidi. Pojď tady pod kopeček. Chlapovi si můžete dovolit říct víc než ženský, nahnat ho do pole a ani nemrknout, ale stejně jste nervozní. A tam? Tam přišla osvěta. Dominik mě trochu pomoh, pózoval skoro sám, donutil mě používat jen jeden objektiv a nevzít si odraznou desku (což mě trochu chybělo, ale co naplat, prostě nebyla), a nakonec jsme se docela i bavili a fotky jsou suprový a mě se strašně líběj!

A že jsou po dlouhé době černobílý? Neřeším, mě se to k nim hodilo daleko víc než ty barvy a i Dominik byl podle všeho spokojenej.Takže Dominikovi díky, že se ozval a pomohl mi se zase zlepšit!

Fotila jsem Lenku

3. října 2013 v 11:24 | Bonnie Galactic
Víte. Potřebuju novou výbavu.

Lidi se mi začínaj ozývat sami a já jsem z toho vedle a nadšená zároveň. Jenže ta kvalita těch fotek začíná klesat nezávisle na mě. Kdyby se mi to líbilo. Kdybych to mohla brát jako svůj podpis. Ale mě se to nelíbí, když ty fotky zrní, a prostě nejsou takový, jak bych si je představovala. Už začínám lidem i říkat co maj dělat, což je pro mě náročný, já si je totiž nejradši někam posadim, postavim a pak jim vyprávim blbosti a poskakuju a mávám na auta a pak se ty modelky a modelové smějou a to je ok. Jenže ne vždy to jde a funguje a ne vždy to pak vypadá dobře, některý se totiž smát neumí.

Což neplatí v případě Lenky K. Focení nám sice moc nevyšlo, protože jsem chtěla vychytat to krásný zlatý zapadající slunce, z posledních indiánskejch dní, ale chvilinku před tím přešel mrak a už tam zůstal.

Jen na malej moment vykouklo mezi mraky takže jsem jí okamžitě vyhnala a udělala snímek, asi jeden jedinej a vůbec nejlepší.Dopadlo to tak nějak všelijak hlavně vzadu si všimněte pána co venčí psa. Ne a ne se uhnout. Ale ta fotka není umělá. A ona se směje od srdce. Lence byla pak taky pekelná kosa, ale ochotně se převlíkla do šatů u rybníka na kraji sídliště. Takový holky mám ráda a jsem jim vděčná že udělaj cokoliv. (Jako třeba Kristýna, která vlezla do ledový vody!)


Lenka mi dělala i piruetky, ale ty šatičky jsou tak krátké, že ty fotky nejsou moc na zveřejňování :D

Taky mě baví, když se s modelkou nemusím scházet hodinu a půl předem, abych jí nalíčila a učesala, případně vybrala oblečení. Nejde o to, že by mě to nebavilo, nebo jsem neměla představu, ale jde i o to, že se tím focení neprodlužuje, navíc mě pak netrápí tolik, když to nevýjde úplně dokonalé, když jsme se s tím tak nimraly :D

Za chvíli Dominik, fotograf, kterého jsem fotila pár hodin před Lenkou :)

Kristýniny portréty ve vodě

19. září 2013 v 10:13 | Bonnie Galactic
Ano, fotily jsme to včera a ano, bylo 12°C. Ale nám to nevadilo, dokonce jsem do tý vody vlezla taky :D


Bonnie Galactic (autoportrét)

19. září 2013 v 10:11 | Bonnie Galactic

Selfie... Autorka blogu

8. září 2013 v 18:16 | Bonnie Galactic
Taky by jste zas mohli vědět jak vypadám.

Helena - portrét

14. července 2013 v 9:32 | Bonnie Galactic
Slíbila jsem vám fotky Helenky tak tady je. Jedna z mých nejlepších prací. Tedy dosavadních. Dala jsem si opravdu záležet na úhlu pohledu, světlech, kvalitě, ostrosti i následné několika hodinové retuši. A zde je výsledek!


Moje trdlo. Případně se omlouvám za barvy, na novém monitoru se pracuje, tenhle je po pěti letech poněkud vyšeptalý, takže ne všechno se ukazuje správně a kalibrace už by asi nepomohla.

Vaše Bonnie

Hambatý Hambáče - Foodie photo

9. června 2013 v 20:48 | Bonnie Galactic

Hambatý hambáče. Můj dnešní oběd. Stěžujte si jak chcete, ale takovou porci zeleniny v žádném jiném obědu nemáte!

Mimochodem, mám nové logo, všimli jste si? Jen potřebuje ještě dopilovat, příjde mi, že by mohlo být o dost lepší. Ale aspoň něco. Je to složení mých iniciálů Bonnie V.

before and after podruhé

22. dubna 2013 v 20:28 | Bonnie Galactic

Before and after fotografie - baví vás?

22. dubna 2013 v 17:40 | Bonnie Galactic
Jak jsem již dnes psala v článku níže, snažím se zlepšovat alespoň v úptavě fotek, tak tady jednu máte :) A to i s before, aby jste viděli, jak to dopadlo. Fotka je stará přes rok, tehdy se mi hrozně líbila, kvůli světlu ve vlasech, ale neuměla jsem s raw. Dneska už umím i to a něco navíc. Za pomocí programu zoner photostudio.

Photo flashback

22. dubna 2013 v 16:40 | Bonnie Galactic
Protože a jelikož nemám co fotit, tak jsem se alespoň prohrabala starýma fotkama a věnovala jsem se jejich úpravě, protože dneska už umím jiné čárymáry... Takže tu jsou fotky od roku 2009 do roku 2011, v novém kabátě. Pokud jsem na nich já, tak jsem je nefotila, ale to je výjmečné.

Focení ve sněhu

20. února 2013 v 21:07 | Bonnie Galactic
Až tak 100% ve sněhu to nebylo, ale něco tam bude. Alenku H. vám asi nemusím představovat, už tu několikrát byla. Měla jsem i nový model a to Nikolu H.

Jo a jsou to ty fotky, KTERÉ mě v minulém článku tak nasraly...

Thats why....

Čumáček kočičí

2. ledna 2013 v 18:17 | Barbara Von Gattermayer

To nejlepší z 2012

2. ledna 2013 v 11:03 | Barbara Von Gattermayer
Po třech dnech, kdy jsem byla značně ovíněná (ano ovíněná, panáky lítaly až včera) z oslav toho, že jsme zas o rok starší jsem tady, abych vybrala nejlepší fotky loňského roku. Snad se vám budou líbit! :)


 
 

Reklama