Říjen 2014

Retro classcore look vlog

25. října 2014 v 14:47 | Bonnie Galactic |  Vlogy
Tak jsem si po sto letech zase natočila jeden vlog. Všechno je řečeno ve videu :)


Nějaké otázky?


Jaké máte sny?

4. října 2014 v 13:21 | Bonnie Galactic |  Deník
Poslední dobou hodně přemýšlím o takových věcech, co se týkají našeho myšlení. Jako jsou sny, mysl, paměť, vnímání okolí,... A docházím k zajímavým myšlenkám. Některé věci trvá vypozorovat poměrně dlouho. Třeba jaké máte sny. Nejde o to, jestli se vám zdají hezké nebo špatné věci, noční můry, touhy nebo jen zopakování předešlého dne ve vizuální podobě.
zdroj: tumblr

Ohledně snů, jsem přišla na pár věcí, které mě i trochu děsí:

1. Sylším hudbu, ne slova
Stalo se vám někdy, že jste se probrali a už jste měli písničku, nebo i úplně cizí melodii na rtech a chtělo se vám jí broukat? (Nemusí to být zrovna nějakej lovesong) Pravděpodobně to bude proto, že jste ji slyšeli ve snu. Proč se tam ale objevila, to nevím. Takže když si hned ráno jak se proberu přehrávám sny, zjišťuji, že v sobě mají opravdu hudbu (Něco takového musíte udělat ještě než otevřete oči, jinak sny opravdu zapomenete, nebo si maximálně vzpomenete o čem zhruba byly).

Já sama mám tendenci si své vzpomínky "ukládat" do písní. Pak mi kolikrát stačí si písničku pustit a voalá. Myšlenka je na světě. Bohužel i ta špatná, ale nevadí.

2. Moje sny jsou barevné
Nebo minimálně v RG rozhraní. Nejsem si jistá, jestli jsem někdy viděla modrou, ale červené a zelené (a jejich kombinace) určitě. Je to jako když vám na monitoru odejde modrá barva. Otázkou zůstává, jestli jsem to pouze nepřehlídla. Každopádně to, že jsou barevné má spojitost s vizuálním myšlením, jiným vnímáním svého okolí a tím, že nejsem barvoslepá.

Pro upřesnění, já si jako dítě myslela, že barvoslepost je to, že vidíme černobíle. Není tomu úplně tak. Znamená to, že třeba nevidíte určitou barvu, jako třeba právě modrou.

3. Cítím bolest
Popravdě, zatím nic nebolelo víc, než 5 kulek v hrudním koši. Chvilku to trvá, než umřete, takže, noo, řekněme, cokoliv jen ne umřít zastřelená.

4. Cítím co dělám
Chlad, zimu, pot, déšť. Jednou jsem ve snu někoho škrtila, popravdě to teplo z krku toho muže na rukou jsem cítila ještě pár minut. Najednou vás napadají takové myšlenky jako: "Proboha, co když je někde paralelní vesmír a já právě někoho vážně zabila?"

5. Neprobudím se když umřu
Většina lidí se lekne, že se ze snu probere. Já ne. Já si pěkně počkám, než umřu. A věřte, že si to nedělám schválně, což souvisí s bodem 3. Většina lidí by se probrala dřív, než by koupila takovou nálož.

6. Sleep paralyse
V závislosti na předchozím bodě odhaduji, že trpím i spánkovou paralízou. Ale zatím jsem nevypozorovala, jak přesně ta situace vypadá.

7. Po smrti nic není
S bodem 5 také souvisí, že vím, že po smrti je tma. Alespoň ve snu. Až pak se mi totiž podaří probudit. (S touto myšlenkou mě také vždy napadne jiná: Proč se "nic" zobrazuje jako nekonečný prostor černé barvy? Proč to není třeba bílá? Je to tím, že kde je nic, tak ani slunce nesvítí?)

8. Všechny sny jsou noční můry
Je jedno, jestli jsou hezčí nebo ošklivější. Ještě jsem se nedívala na západ slunce na pláži se svým milovaným, aby se to nezvrtlo v příchod třeba zombie mořských pan (vtípek, jo?).

9. Učím se sny ovládat
A naštve mě, když si nemůžu zaboha vzpomenout, co se mi zdálo.

10. Když se mi zdá o něčem, co jsem dělala ten den, pak si to lépe pamatuji.
Něco jako ukládací proces.

11. Sny předpovídající budoucnost
Ano stalo se mi to. Už 2x.

Ale člověk si časem zvykne.