Září 2014

Jak jsem si našla nový koníček

14. září 2014 v 19:42 | Bonnie Galactic
Digitální kreslení. Před čtyřmi lety jsem si koupila grafický tablet. To je taková placatá deska, ke které patří digitální pero a skrz toto skvělé (u mě drátové) rozhraní malujete. Nebo se o to alespoň snažíte. Před pár lety jste si mohli všimnout mých prvních pokusů. Pro připomenutí vám je znovu ukážu:


Oba jsem kreslila v Gimpu neznalá štětců, nastavování přítlaku a podobně. Ten lev byl úplně první pokus, ta maska hned následující, zabrala mi několik dní myslím, pak jsem to vzdala i s ní (není dokreslená, ale mě už to stačilo :D). Jenže jak asi víte, léta jsem fotila a focení mě nějak přestalo bavit (spíš ty lidi, co jsem fotila, mě přestali bavit *no comment*). A po pár měsících jsem zjistila, že potřebuju něco, co mě bude naplňovat, kde nechám vybouřit svou tvůrčnost a kreativitu. Takže jsem se rozhodla, že se naučím s vodovkama. No. Řekněme, ono to tak slavný nebylo, vodovky jsou vážně hodně náročná disciplína a tak jsem se rozhodla zkusit ruční psaní/kaligrafii/hand lettering - co já vím, jak se tomu ve zdejším kraji nadává, když materiáli jsou jenom v angličtině. To mi šlo o trochu lépe, ale jsem příliš detailista.

A tak jsem se rozhodla, že vyndám tablet. Že najdu svou vášeň. Tři dny jsem s ním bojovala, bojovala s nastavením štětců a přítlaku, s tutoriáli, pochopila, že používat "smudging tool" na rozmazávání je blbost, že barvičky byly vždycky jasná volba a hey I am here! Nakreslila jsem šutr.

Že vás to uzemnilo? No ono to není jen tak. Ten šutr, to je pořádnej svítící bugr, takovej co se strká všude do her, třeba jako nějakej achievement. (Ano mimochodem, mám po 6 letech novej PC, tak pařím od rána do noci.)Že jste čekali větší zázrak? No tak zas příště ;)