Únor 2014

Jak jsem si nechala ostříhat dlouhé vlasy

20. února 2014 v 14:18 | Bonnie Galactic |  About
Vážně opravdu rychlý příspěvek jak jsem se rozhodla přestat bát krátkých vlasů! Ne neděste se, nejsem na ježka :D. To by bylo vážně extrémní. Ale už mě nebavily moje vlasy, absolutně vůbec, zničené, neupravené, pořádně jim nešlo dát žádný tvar, nonstop culík. Navíc zkažená barva předchozí kadeřnicí. Ale teď? Vážně dlouho jsem hledala reference na místní kadeřnice a protože ani nejsem moc ochotná platit, tak se to stěžovalo. Řekla jsem si, že za stříhání dám maximálně 200. Asi to byl velký požadavek a tak jsem musela trošku připlatit, ale ne tak moc. Nakonec jsem uznala za vhodné navštívit jednu kadeřnici na mateřské a udělala jsem dobře!

Tadyto je jedna ze starších fotek, kterou jsem prezentovala tady na blogu, je zhurba tak z listopadu, takže vlasy doteď o tolik nenarostly (kdo mě nezná, jsem ta blond):

A tohle je výsledek! (vlevo těsně po stříhání vyfoukané od kadeřnice, vlasy se mi samy od sebe stáčejí ven, ale dá se to snadno vyřešit a vpravo jsem je trošku navlnila, na což jsem se těšila ze všeho úplně nejvíc!):


No já si nestěžuju, na fotkách ale nevypadám tak dobře, jako v reálu, což je dost prapodivné :D:D

Have a nice day like me!

Kávový nácek? Ne, jenom vím, jak se věci mají

15. února 2014 v 11:02 | Bonnie Galactic |  recepty
Tak schválně, kolik z vás ví, co je to piccolo, co ristretto, espresso, macchiato, mochachino, latte, doppio? Všichni je pijeme (až na zapřísáhlé čajíčkáře) a to hned z několika důvodů:
 1. Káva s přáteli - "Zajedeme na kafe?" už se stalo takovým slovním spojením, že si kafe nakonec třeba vůbec nedáte. (Co pijí? Latte, espresso)
 2. Káva abych přežil - Ranní káva, školní káva, káva po příchodu do práce - Probouzeč. Na někoho má ale opačný účinek a kafe si dá, aby se mu dobře usínalo. (Co pijí? Rozpustné, ale většinou "Turka")
 3. Káva, protože mi chutná - A konečně jsme zde, kde jsme chtěli být. Piju kávu, protože mi chutná, protože si jí umím užít a vážím si jí jako nápoje, jako plodu země. Káva je vlastně ovoce, na to nezapomínejte. (Co pijí? Všechny druhy opravdové kávy.)

Jak jsem již naznačila, káva bývá součástí našeho každodenního života snad ve všech věkových kategoriích. Je zvláštní, jak jsou lidé negramotní, co se týče věcí, které denodenně používáme, jíme, pijeme. Začnu tím, proč je špatné rozpustné kafe, pak turek a pak se dostanu ke kávě jako takové, té lahodné, co nemusíte přebíjet cukrem a mlékem.

Rozpustná káva
(Instantní káva) Přemýšleli jste někdy nad tím, co to vlastně je? Abych to řekla narovinu, je to podruhý vylouhovaný kafe. Hřišťák. Instatní kávu poprvé představil chemik Satori Kato. Proces je vlastně teoreticky hodně jednoduchý, prakticky už ne, ale co tu budu povídat o sublimaci a vakuu. Představte si, že vezmete zrnkovou kávu a uděláte s z ní káfe, třeba espresso. To kafe pak nějakým hrozně rychlým způsobem vysušíte až na prach - voalá, instatní káva.

"A výsledek je stejný, jako u každého pokrmu či nápoje, který vám vystydne a pak ho dáte ohřát - mnoho důležitých aromatických a chuťových látek vyprchá těkáním, některé změní svou chemickou strukturu." - piccoloneexistuje.cz

Pro představu doporučuji video z pořadu Černé ovce (odkaz se otevře v novém okně).


Jak nalíčit větší oči?

8. února 2014 v 12:38 | Bonnie Galactic
Určitě nejsem jediná, která se nenarodila s panenkovskýma očima a proto přináším velmi rychlý a jednoduchý makeup, ke kterému potřebujete jen pár líčidel a s velkou pravděpodobností je máte doma. A když je, tak doporučuji jejich koupi, protože se neztratí :)
Takže je to velmi jednoduché, pro aby bylo něco větší, musíme tomu umělepřidat světlo a stín. To znamená že potřebujeme světlé, skoro bílé stíny takové porcelánové a potom nějaké tmavší, já nejradši používám tmavší hnědé, ale lze použít i fialové, tmavě modré, nebo jiný odstín, který vám bude ladit k pleti. Za mě je to hnědá a tmavě fialová. Naoak nemohu mít tmavě modrou anebo černou, která stejně pro náš účel není důležitá. Jak jsem řekla, já mám oči malé a ještě ke všemu jedno víčko trochu větší, mám prostě asymetrický obličej, pokud máte taky každé víčko jiné, mohu vám to ukázat příště.

Další věci, které budete potřebovat jsou:
 • 1. báze pod oční stíny (já mám nejradši tu od elf, ale na fotce je jedna od essence, popravdě není tak dobrá jako ta od elf)
 • 2. a 3. světlé a tmavé stíny
 • 4. Oční linky (je jedno jestli gelové, tekuté ve fixe nebo se šětečkem. Pokud máte svoje oblíbené použijte ty. Já mám nejradši gelové se štětečkem protože jsou nejpřesnější a dlouho vydrží. Tady jsem ale použila linky od essence, protože je to nejrychlejší způsob a nepotřebujete k nim ještě štěteček)
 • 5. řasenka
 • 6. řasenka na obočí (objevila jsem je u Lou (Youtube kanál - Get the Louk) jsou dokonalé, mají je ve dvou odstínech: blond a brunet, bohatě to stačí - Alverde)
 • dva štetce (takové ty klasické, pokud máte blending brush bude se hodit také. Dva proto, že jeden používám na světlé stíny a druhý na tmavé)
Z tohohle výčtu se obejdete bez báze, řasenky na obočí a jednoho štětce ale není špatné je mít

Zde je jednoduchý postup:
 1. Na celé víčko naneste bázi pod stíny, až k obočí a pořádně jí rozmažte. Potom štetečkem naneste světlé stíny. Klidně až k obočí, pokud tomu barva odpovídá. Světlé stíny rozuměno stíny o malinko světlejší než je vaše pleť. Pokud jste snědá asi nemá smysl používat porcelánově bílé, nezapomnte na koutky, oči se rozjasní. Poté naberte štětečkem tmavší a naneste je do "kanálku" víčka. Na první fotce jsem naznačila ono místo silnější vrstvou. Doporučuji na štěteček mírně fouknout před na nášením, ať si neuděláte tlustou čáru místo vystínovaného víčka.
 2. Štětec oprašte od barvy a rozmažte hnědý stín - případně použijte blending štětec. Poté opět vezmu světlé stíny a znovu poupravím víčko a oblast pod obočím, aby bylo vše pěkně rozmazané.
 3. Mě osobně sluší víc linky, než samotná řasenka a malé oči se bez nich neobejdou. Opticky oko prodlouží a proto: udělejte tenkou linku po celé délce. Pro spoustu žen je linka to nejtěžší. Aby byly obě linky stejné, tak doporučuji začít od vnějšího koutku oka, kde si naznačím krátkou čáru směrem k obočí. Až poté linky domaluji. Často pomáhá natáhnout oko jako když děláte "číňana" :)
 4. Jsme u konce. Naneseme řasenku, nejlepší způsob je naklonit si zrcátko téměř do vodorovné polohy a dívat se do něj jakoby shora. Získáte větší prostor pro manipulaci s řasenkou. Spodní řasy dělat nemusíte, někdo to nedoporučuje. Jako poslední vezmu řasenku na obočí a pěkně ho učešu.
 5. Pro ještě větší oči doporučuji dát do spodního víčka bílou tužku a zapomeňte na černou tužku v oku. Je to strašné, roztéká se to, dělají se vám pucky v koutkách, máte po chvíli rozmazané všechno a zmenšuje. Černá tužka je dobrá, pokud chcete cat eye look :) Nalepovací řasy oko také zvětší.
Celý proces mi zabere cca 5 minut. Zde je vidět rozdíl mezi očima, přičemž se mi neovedlo jej tolik na této fotce vystihnout jako v reálu.
Mimochodem. Příští týden se nechám ostříhat. Jstě zvědaví?