Leden 2014

Menstruační kalíšek

28. ledna 2014 v 11:24 | Bonnie Galactic |  Fenomén
Tento článek je sice trošku intimnější ale asi by si ho mohli přečíst i pánové, aby nebyli převapení až něco takového u své přítelkyně objeví, případně se jí nemuseli trapně vyptávat, co to je. Teda ne, že by pánům, mužům, chlapům, chlapcům a klukům, bylo trapné se na to ptát, ale nám ženám, holkám, dívkám a slečnám (:D) bude trapné na to odpovídat.

Rozhodla jsem se koupit onen zázrak, který šetří životní prostředí, je naprosto nezávadný, zabraňuje šíření bakterií nebo toxickému šoku i onomu nepříjemnému pocitu zápachu (protože někdo to cítí víc, někdo míň). Nehledě na šetření peněz. Téma na blogu nepopisuji proto, že bych se potřebovala pochlubit, ale proto, abych vyvrátila negramotnost češek v této problematice. Spousta z nich vám totiž řekne, že používání tamponu vlastně není fuj, ale kalíšku jo, protože je to odporné. Mě teda příjde víc odporný tampon, nehledě na možnost toxického šoku, který může být i smrtelný. Našla jsem diskuzi, kdy ženy, které používají tampony a vložky častovaly ženy které používají kalíšek nadávkami jaká jsou to prasata.
Zde jsou některé z nich:

1. Kalíšek budu muset měnit někde na veřejnosti, tam většinou není přímo na toaletě umyvadlo abych ho opláchla.
- Samozřejmě nejlepší by byl bidet, co si budeme povídat, ale ten jsem viděla jen v nemocnici a v lepším hotelu, ale kalíšek vydrží i 12 hodin, doporučuje se ho po 4-8 hodinách vyprázdnit. Ale 12 hodin není problém, protože dokud je krev v těle (a nenasakuje se do vložky nebo do tamponu) tak je jedno, v ktéré části těla je (jestli v děloze, nebo tam dole) ale nemůže se nijak "kontaminovat" a tudíž vám ublížit. Jediný problém může nastat v případě, že by "přetekl", což se stane ale pouze u dívek s velmi silnou menstruací, nebo když ho tam máte fakt dlouho. Takže, pokud jste se nerozhodly strávit v nákupním obchodě celej den tak s tím není problém. Já si skočím do sprchy ráno a večer a při ní proběhne i vyprázdnění, když je potřeba tak i v poledne. Mimochodem na všech invalidních toaletách je umyvadlo, takže v případě nouze...

2. Jste prasata, omývat kalíšek v umyvadle?
Omývat si ruce od moči v umyvadle je v pořádku...

3. Já to teda nezkoušela ale vím že to nemůže fungovat...
Vážně? A jak to víš?

4. Jednou jsem si jeden koupila, nějaký levnější, protože jsem nechtěla vyhodit zbytečně moc peněz, kdyby to nefungovalo, a jsem ráda, protože protekl, už ho nikdy nepoužiji!
Ano, koupit si ten nejlevnější je vážně lákavá nabídka. Ale už jste přemýšlely o tom, že nemusí být vůbec z lékařského silikonu, pohodlný a dobře tvarovaný? Že nemusí mít vaši velikost a tvrdost?

5. To budu jako vyvařovat kalíšek v hrnci, ze kterého jíme?
Ne to vážně nemusíte, ke kalíškům se dá zakoupit silikonová vyvařovací mistička, která se použije v mikrovlnce. Vše je pak absolutně sterilní. Ke kalíškům Yuuki dodávají i svou sterilizační nádobku. Ale některé ženy si doma prostě vyřadily malý rendlíček přímo na kalíšek a na nic jiného ho nepoužívají.

6. Vždyť to stojí od 400 vejš, jak tím asi můžu ušetřit?
Milé zlaté, zkoušely jste si někdy spočítat, kolik stojí tampony a vložky na týden? do půl roku to máte zpátky i při používání těch nejlevnějších.

A poslední 7. Nemohu nosit tampony, protože mi vadí/bolí.
Jsem překvapená, taky s nimi mám problémy a tak jsem si koupila co nejměkčí kalíšek menší velikosti a přizpůsobuje se daleko lépe než tvrdý, suchý tampon.

Na diskuzích a různých blozích najdete tabulky nebo srovnání různých kalíšků a dost vám pomůže se rozhodnout. Některé jsou tvrdší, některé měkčí, větší, menší, dnes se dělají i barevné (Lunette) jsou levnější a dražší. Já se rozhoda podpořit českou firmu, u které jsem si koupila kalíšek Yuuki soft velikost 1 (to je ten menší, vhodný pro ženy, které ještě nerodily, nebo rodily císařem) a jsem ráda, že jsem si koupila soft variantu. Některé ženy s ní mají ale problém, že prý se uvnitř dostatečně neotevře, záleží asi na cviku, já s tím problém nemám. Přemýšlela jsem ještě o kalíšku MeLuna, který stojí stejně, okolo 400Kč, ale ve svém balení neměl vyvařovací kelímek do mikrovlnky a ten stojí dalších 100-150Kč. Takže v rámci úspor jsem zvolila Yuuki a nemůžu si nic vyčítat. Různé skládací techniky kalíšku se dají najít na youtube nebo opět v diskuzích a na blozích. Určitě si všimnete, že nejoblíbenější je od Lunette, ale třeba je to tím, že je nejznámější, tak ženy jeho vlastnostem více věří.

Nějaké další otázky? Napište :)

Expression (fotografie)

11. ledna 2014 v 17:46 | Bonnie Galactic |  Fotografie
Kristýna 3x jinak. Zjistila jsem, že při focení mám největší problém, že se stydím já. Já se STYDÍM! Stydím se přiznat, jak chci aby ty fotky vypadaly, protože je to moje hlava a moje fantazie. Fantazie, kterou chci ukázat světu a zároveň se bojím, co dostanu oplátkou. A tak jsem požádala (opět) Týnku, protože se strašně ráda fotí a bude jí jedno, když mě se nepodaří vyvolat to, co od ní chci. A tak jsem chtěla tři pocity. Vzrušení/relaxaci, Naději/Lásku a poslední, úplně nejlepší bylo takový to blbý sprostý ráno, unavený a ospalý, kdy si člověk zapálí první cigaretu a fakt neví co bude celej den dělat, jestli civět z okna nebo mejt nádobí. Povedlo se!

A už vymejšlim, co si připravím na další oběť!
Mimochodem, právě jsem dočetla první díl Hunger Games - Arénu smrti. Co na tu knížku říkáte? Film jsem viděla předtím a pocity mám skoro srovnatelné, jen ve filmu jsem víc nenáviděla Cetkii a Haymitch mi přišel že se pak začal víc snažit pomoci, než v knize. A teď nevím, jestli si mám Vražednou pomstu nejdřív pustit a nebo přečíst?

P.S.: Jestli vám na prostřední fotce vadí hodinky, tak tam prostě patřej. Nemusíte to komentovat. Tečka :)