Květen 2013

DIY asymmetric dress

31. května 2013 v 20:22 | Bonnie Galactic |  DIY
Okay, jsem zpět. Dneska jsem se konečně dokopala k tomu vyndat šicí stroj. A jsem neuvěřitelně spokojená! Zkrátila jsem totiž absolutně fádní šaty a udělala z nich asymetrické. Jejich vršek je zajímavý, vlastně jsem je kupovala už s tím, že je zkrátím do tohohle tvaru a povedlo se! Mám ze sebe radost :) Teď je na řade šifonová sukně v tomto střihu, ale až na zem.

Šatičky stály asi 50Kč v sekáči a byly dlouhé pod kolena, což mě příjde prostě usedlé, a mě to spíš nevyhovuje, už jenom proto, že mám docela tlustý lejtka a krátký nohy (důvod proč nosím high waisted kalhoty a sukně a kraťasy).

Jak na to? Je to hrozně jednoduché.
Co potřebujete:
Šaty/sukni v délce minimálně pod kolena
Nit v barvě
Špendlíky
Šicí stroj
Nůžky

Vlastně i bez šicího stroje se dá obejít, ale já teda tak šikovná ani trpělivá nejsem.

Postup:
1. Vyberte ty nejnudnější šaty který už prostě nechcete nosit, který potřebujou oživit a když se vám to nepovede, tak se nic nestane.
2. Ony šaty oblékněte a zhruba si odměřte, kde chcete aby vpředu končily. U mě je to tak v půlce stehen, třeba to někdo zvládne výš, já bych to tak nosit ale nemohla.
3. špendlíky si na jedné polovině označte dráhu střihu (jentak od oka, zbytek dorovnáte na zemi), aby jste viděly, jak by to mohlo vypadat. Stačí na jedné straně a vychází to zhruba za půlku
4. Sundejte šaty a položte je na zem tak, že boční šev (je jedno který) budete mít navrchu uprostřed, takže jeden okraj sukně bude to místo, které jste vyznačili jako první (to zhruba uprostřed, teď díky tomu přesně poznáte kde je střed), a druhý okraj sukně bude ta zadní část. Prostě šaty nepoložíte břichem k sobě, ale bokem.
5. Sukni roztáhnětě aby byla narovnaná, jako by jste žehlily a to co jste vyznačily založte dovnitř a pěkně zarovnejte. Zašpendlete. To samé teď udělejte i na straně kterou máte vespod. Založte jí přesně podle té horní. Zašpendlete
6. Pokud chcete vydět jak to vypadá, doporučuji přišpendlit i to co jste zahnuli dovnitř. Ono je to i při šití lepší, nic se vám nikam neplete.
7. Rozložte tedy šaty břichem k sobě: Mělo by to být na obou stranách stejně tedy "symetrické".
8. Zkontrolujte to
9. Ještě jednou to zkontrolujte!
10. a. Sešijte asi 1cm od okraje, ustřihněte a obšijte okraj toho ustřiženého aby se nepáral.
10. b. Ustřihněte asi 2cm od okraje, zahněte a zašijte skrytým stehem.

Jak budete v bodě 10 pokračovat je na vás a záleží na vašich skillech. Moje ač jsem ušila korzet nejsou tak velké, protože cokoliv, kdykoliv ustřihnu a snažim se to založit, tak je to křivě.

Snad jste mě pochopily, kdyžtak na youtube je háfec videí. Bye!!

LOVE LUST FAITH + DREAM ode dneška v prodeji!

21. května 2013 v 9:31 | Bonnie Galactic |  Deník
Ano, je to tu, nová desta Thirty seconds to mars je odedneška v prodeji, seženete ji velmi snadno a stojí kolem 350-400 Kč. V předprodeji byla sice za 200, ale mě se nechtělo čekat pak několik týndů, než by přišla. Seženete ji velmi snadno, dnes se jdu zeptat u nás do musicu, jestli mi jí můžou objednat :). Také jsem si jí nepředobjednala proto, že jsem si kdysi předobědnala CD+DVD evanescence a poměsících tahanic s popronem mi nepřišlo nic (leda bych si zaplatila plnou cenu, která bývá nasazena po vydání desky po předprodejní ceně + další poštovné, protože jsem si objednávala vícero desek a ty mi přišly kromě té jedné se slibem, že to pak dopošlou).
Mimochdem Mars dali na své vevo i dvě nová videa, kde si můžeme poslechnout ještě dvě písničky z desky. Nemá cenu se rozepisovat o tom co deska obsahuje nebo jaká je. Pro mě to sice nejsou staří mars, ale jsou ještě lepší, stárnou se mnou. Dneska kdyby vydali desku jako je ta na které najdete welcome to the universe nebo buddha for mary, nikdy bych je neposlouchala. Je to každého věc a názor si na ně udělejte sami, jak jsem řekla. Stárnu s nimi a oni se mnou. A to mi vyhovuje.


Dvacet - první den co je mi CET

5. května 2013 v 9:37 | Bonnie Galactic |  Deník
Jsem trošku mrzutá protože prostě už mi není náct, nemůžu se vymlouvat na blbosti který dělám, cejtim se nějak zodpovědnější. Měla jsem normálně krizi. Co bude ve třiceti? To ani nechci vidět. Včera mi ale udělali radost naši, rozhodli se že mě přijedou navštivit (máme to asi 70km) a že si zajdeme na oběd, výběr že prej na mě. Tak jsem vybírala z řecké, indické a nebo klasiku. Nakonec jsem vybrala indickou, už jen proto, že jsem tam nikdy nebyla. Bylo hrozně těžké si vybrat, spoustu druhů koření máme a tak ho i známe, ale my chtěly vědět, jak to jídlo chutná doopravdy od indů. A tak jsme si dali každej nějakej mix masa a brácha kuře v jogurtu (to je indická delikatesa na kterou by se nemělo zapomínat). Já měla kuřecí mix, kde byly 3 druhy koření. Curry, Wasabi a třetí nevím, nejspíš nějaký druh másaly. Jídlo bylo krásně barevné jak ten jejich festival, což mě nejdříve trochu vyděsilo, ale bylo to výborné. Fotku nemám protože jsme na to v zápalu euforie zapomněli, ale příště určitě bude, protože indická restaurace bude můj druhý domov. Nezoufejte, najdete ji v Písku, Táboře, Prachaticích (zde je vyhlášená široko daleko) a mám dojem i v Blatné. Prostě Gastrozážitek.

A jelikož masa bylo dost (táta měl 300g různého masa - mleté, skopové, kuřecí a vepřové), byli jsme neuvěřitelně přejedení.

Ano teď se dostáváme k bodu: co moje dieta?

Byla jsem docela vděčná, že jsem ráno dala ty dva kilometry, ale samozřejmě jsem si vybrala jídlo ze seznamu Tandoori u kterého v popisu bylo, že je dělané bez trochy oleje. A ano bylo totiž dělané na špízech, takže jen maso a koření. Přílohu jsem měla rýži s hráškem, která taky nikomu neuškodí. Takže i když jsem to přehnala s množstvím, nějakou tu hodnotu jsem tomu nechala a navíc jsem až do večera neměla vůbec hlad, tak jsem si dala akorát vlákninu v mlíce :)

Zbytek dne jsem strávila hraním Max Payne 2 a teď to jdu dohrát, protože mě to tak chytlo, že mi ani nevadí, když občas umřu a musim to hrát znova :D A večer jsme šli pod barák na hokej protože nám tu nejde televize (jde nám jenom multiplex s primou cool a novou a primou family a barandovem :D) dali si pivo, tequillu rose, které jsme se vysmáli, že je to jak aviváž a chutí jak milkshake z mekáče a že to si dám radši ten shake. Chvíli koukali na box a šli do hajan. A dneska ráno jsem nebyla běhat, asi půjdu až večer, včera totiž přišla šílená bouřka a moje trasa je zas jedno velké bahno. Musim si najít jinou, jen nevim kde, aby to nebyl asfalt :(


Od mamky jsem dostala novou mističku na vločky, hned jsem ji využila pro svou dokonalou snídani: Ovesné vločky v mléce povařené s jahodama a medem. Ty jahody když s tim chvilku vaříte tak je to úplná bomba. No a mám k tomu i hrneček a od NĚJ jsem dostala parfém od van Cleef & Arpels, ještě si na něj zvykám, něco mi na něm děsně vadí a voní zároveň. Jestli to nepřejde sháním kupce :D No a dva krásný dřevěný tunely :)

+hromádku ručně dělanejch dřevěnejch plugů a tunelů, který mám na výrobu - budu do nich gravírovat patvary a malovat na ně obrázky.

Dneska jsem se rozjela, mějte se krásně a skládejte básně :)

Oběhla jsem nemocnici!

4. května 2013 v 10:18 | Bonnie Galactic |  Diet


2101m 20:05min

Jsem nadšená a vyřízená zároveň. Myslela jsem si že to nedám, protože jsem si zapomněla vzít bandáž na koleno a občas jsem cítila jak mi v něm praská, tak jsem musela zpomalit a hodně přemýšlet jak poběžím, abych se nějak nezranila, to by mi moc nepomohlo.


Za tento týden mám dole 2KG! :) Měřit jsem se začala až včera, tak to uvidíme až za týden.


Je to krásnej narozeninovej dárek. 20 let, 2km, 20 minut, 2kg :)

Ještě se vám ozvu mám toho tolik na srdci :)


Edit: Ano, vím, že 2Kg jsou dost, na jeden týden, ale mám to tak vždycky, první týden to jde rychle a pak se to srovná na pravidelných 0,2kg denně, což je zhruba 1,5kg týdně :) Znamenalo by to, že když nebudu lempl, tak na svých 65 dosáhnu za 7týdnů? To je do léta úplně akorát :) Samozřejmě nepočítám s tím, že jelikož se hýbu půjde dolů váha, ale spíš cm. Je důležitější se měřit. Pro mě to znamená, že nemusím mít 65, ale chci vypadat, na 65 :) Ale jelikož nejsem zase tolik aktivní, tak ty svaly půjdou pomalejc, Nechci ani 6pack, stačí mi jen ty tři rýsovac čárky na břiše, ty já rád :)

Návrh tetování

3. května 2013 v 18:18 | Bonnie Galactic |  Deník
Je to jen návrh v PC, chci si to ještě překreslit v ruce, ale takhle nějak by tomohlo vypada.t Jen přemýšlím, jestli do toho rámečku nedat ještě něco jiného, než jelena... Jenže nevím co, mám k nim takovej dobrej vztah.. Možná srnec by byl lepší.. A nebo kočku! takovou to v košili s motýlkem a sakem :D:D No, budu ještě přemýšlet, ale jako návrh se mi to líbí.

Mrzutost

3. května 2013 v 6:53 | Bonnie Galactic |  Deník
Achjo. Člověk nemůže jít běhat, protože prší... Co s tím? Nemám věci na to, abych běhala v dešti nebo i kdyby nepršelo, v mokrý lesní cestě, ani nevím jestli to ty boty zvládnou. Chtělo by to tyhle dny nahradit něčím jiným podobně uvolňujícím, aerobním, zahřívacím. Což se ale blbě dělá, když bydlíte v paneláku, nemůžete ani skákat přes švihadlo. A už vůbec né v šest ráno. Chodím běhat v legýnách a mikině, protože bundu ve které bych mohla běhat ještě nemám. Než bych doběhla domů byla bych totálně prochcaná a pak bych asi i hůř stíhala školu a tak. Navíc běhám prašnou cestou, která se v tuto chvíli stává tím nejhnusnějším, nejblátivějším hnusem :D

Obrázek po dlouhé době není můj ale byl nalezen kdesi v hloubi internetu.

Sladká dietní večeře

1. května 2013 v 20:03 | Bonnie Galactic |  Diet

Co takhle strašně jednoduchou, dobrou a dietní véču?

Knackerbot, jahody, nízkotučný tvaroh/cottage a lemon curd.

Do tvarohu přidám maximálně lžičku lemon curd, protože tomu dá k jahodám šmrnc a je to i přijatelnější pro naše chuťový buňky. Pokud nevíte co je lemon curd a jak na něj, zkuste třeba šťávu z citronu a trošku nějakého sladidla, nebo se koukněte na můj G+ Recepty od Bonnie.

No a pak si to navršte s jahodama na plátky na knackerbrot, nebo třeba celozrný toast. Je to mňamka :)

Todays run

1. května 2013 v 11:16 | Bonnie Galactic |  Diet
Dneska jsem si dala tu samou trasu, je mi tak nějak příjemná a hlavně vede jenom k nákupnímu centru, takže tam brzo ráno (nebo o svátku) potkáte akorát pár pejskařů.

Dneska jsem jí ale zvládla o pět minut rychleji :)

1660m 13min


Pak jsem půlhoďky počkala a dala si svou oblíbenou snídani: Knackerbrot s lučinou, vajíčkem na tvrdo (miluju vajíčka na trdo) a kuřecí šunkou a nějakou tou zeleninou. Ještě teď je mi horko a je to přes tři hodiny...

Tak a teď si jdu upéct kuřátko s brambůrkama v troubě a abych to neměla suchý, tak jdu prvně zkusit jogurtový dresing s nastrouhanou kyselou okurkou :)