Duben 2013

10+jeden důvod proč běhat

30. dubna 2013 v 14:20 | Bonnie Galactic |  Diet
Chtěla jsem motivovat sebe a pak i vás. A tak jsem napsala těhle 11 důvodů proč běhat.

1. Táta vždycky říkal, že na to nemám.

2. Zlepším si kondičku.

3. Snáž zhubnu, protože je mi blbý si dát něco kalorického po takový dřině.

4. Nezadýchám se do schodů.

5. Cítím se dobře (Like a Winner!).

6. Chci za měsíc vylézt na stěnu.

7. Mám rychlejší metabolismus = spalování.

8. Jsem méně unavená.

9. Až budu jednou těhotná, tak nebudu mít už v začátku 15-30% tuku a později budu lépe vypadat.

10. Uběhnu půlmaraton a pozvu rodiče.

+ Budu se líbit JEMU.


Nechci číst žádný komentář o tom, že to dělám kvůli chlapovi, abych se mu zalíbila. Ono je něco jiného, když to děláte kvůli někomu s kým jste pár měsíců nebo ještě ani nejste a kvůli chlapovi, se kterým budete 4 roky. Další věc je ta, že cokoli dělám, je kvůli mě samotné, mám své cíle a těch chci dosáhnout. Chci vypadat dobře sama před sebou, chci se cítit dobře.

Chci se zbavit "Helen", ale k tomu cvičím. Ale furt to souvisí s určitou výdrží a kondičkou. (Helena, to je takový to do čeho jste jako děti klepali na babiččiných rukou, když válela těsto.


Moje první běhání :)

30. dubna 2013 v 8:12 | Bonnie Galactic |  Diet
Věděli jste, že když začnete běhat, tak se i dieta drží snáž? Je vám totiž trapný, půl - hodinu se dřít a pak si dát hambáč.

Zdravím všechny. Kdo se ještě nepřemohl začít běhat a říká si jen: jo zítra vstanu dřív, zítra začnu, už bych měl... Tak si řekněte: Teď. Teď hned prostě půjdu. A jděte dřív než si to rozmyslíte nebo si na vás někdo něco vymyslí, a budete mít na práci něco jiného. Prostě jděte cvičit/běhat/plavat. Já to tak udělala. ON chodí do práce dřív než já vstávám do školy, ale dnes ráno se se mnou byl loučit a já si řekla: Teď vstanu a jdu běhat. A tak jsem udělala. Asi v půl sedmé jsem vstala, protáhla se, seběhla schody a vyběhla. Snažila jsem se běžet podle plánu pro začátečníky z jednoho serveru o běhání, ale ač jsem běžela velmi pomalu a běžela indiánským během (tj. třeba minutu běžet a minutu jít) tak jsem běžet tak dlouho nevydržela. Měla jsem pocit že neuběhla ani minuta, když telefon zahlásil: Five minute from zero point. Nevěřila jsem svému sluchu.

Ač se to prý dělat nemá, tak já si zadala cíl kam doběhnu, protože já prostě musím mít cíle. Dosahovat jentak ničeho mě nebaví ani nemotivuje. Ale nevěděla jsem, kolik metrů moje trasa má, jen jsem věděla, že tam bych to mohla zvládnout a tam chci doběhnout. Když jsem přišla domů, byla jsem trošku zklamaná, protože program se nějak nespároval s GPS a nepočítal trasu, já si jí ale spočetla doma pomocí aMapy.czA bylo to rovných 1660m za 17minut! Víte, pro běžce to není asi taková radost, ty uběhnou dva kilometry za chvilinku, ale tím mým pomalým tempem je to paráda. A vlastně jsem nikdy nevěřila, že bych uběhla více jak 100m, vždy jsem se zadýchala, nebo mi prasklo v koleni/kotníku.

To znamená, že v mojí povinné výbavě jsou nové, nádherné boty, ve kterých je běhání jedna radost, a jsou krásně odpružené. Ale nezvolila jsem si přímo běžecké ale kombinované protože v nich cvičím i doma. Až budu běhat víc, tyhle budou na doma a jiné na běhání. Další součástí mojí výbavy je kolení bandáž, bez ní by to nešlo, hlavně když jsem od 13 osvobozená z TV. No a pak mobil s programem na měření tras (zkusím ještě jiný) a sluchátkama v nichž hraje Ellie Goulding a 30 seconds to mars. To mě vždycky nakopne.

Ráno jsem delší chvíli přemýšlela v čem běhat. Bundu na běhání ještě nemám, a takové ty tenounké nevlastním. Buď jdu prostě v bundě, anebo ve svetru. No a tak jsem vytáhla mikinu, což nebyl úplně top, ale dokonale to postačilo svému účelu, ještě teď mám pocit, že vytápím vlastní okolí. Po doběhnutí domů jsem v pohodě vyšla tři patra a dala si studenou sprchu. To je ten snad nejdůležitější bod celého sportování, tahleta sprcha. Miluju jí. Cítím jak mě nabudí, jak moje tělo spaluje, jak je mi krásně horko a vím, že mám rozeběnutej metabolismus. A to je to nejkrásnější na tom všem. Tenhleten moment, kdy jste v tý sprše a říkáte si: I did it!
A teď se cpu ovesnou kaší s banánem, medem a slunečnicovejma semínkama a jogurtem a je to hrooozně dobrý, až nechci jíst nic jinýho.

"Sweat is fat crying" "Just do it!" "Yesterday you said tommorow" :)

Prodám STEELky, zn. spěchá

23. dubna 2013 v 21:06 | Bonnie Galactic
Nechci tu z toho dělat inzerci, ale třeba by se našel někdo, kdo by o ty chudinky měl zájem.

Jde o boty značky STEEL. Jsou třídirkové klasické černé, velikost 39, minimální známky nošení (protože také minimálně nošené byly), koupila jsme si je z blbosti, nenosila jsem to a ani nenosím. 900,-Kč pokud s poštou tak ta je 80Kč. Mají pár drobných teček vpředu na špičce (fotky klidně zašlu), nosila jsem v nich podpatěnku, tak to ve vnitřku vzhledově nechalo následky, na funkčnosti se nic nemění. Dole na botě jsou stále kovové destičky s logem steel. V případě zájmu, mi napište mail (bara.vlaskova@gmail.com), nebo se můžeme domluvit přes votočvohoz (Gattermayerova) a nebo sem.

KLIDNĚ ZAŠLU DETAILNÍ FOTKY!!


before and after podruhé

22. dubna 2013 v 20:28 | Bonnie Galactic |  Fotografie

Before and after fotografie - baví vás?

22. dubna 2013 v 17:40 | Bonnie Galactic |  Fotografie
Jak jsem již dnes psala v článku níže, snažím se zlepšovat alespoň v úptavě fotek, tak tady jednu máte :) A to i s before, aby jste viděli, jak to dopadlo. Fotka je stará přes rok, tehdy se mi hrozně líbila, kvůli světlu ve vlasech, ale neuměla jsem s raw. Dneska už umím i to a něco navíc. Za pomocí programu zoner photostudio.

Photo flashback

22. dubna 2013 v 16:40 | Bonnie Galactic |  Fotografie
Protože a jelikož nemám co fotit, tak jsem se alespoň prohrabala starýma fotkama a věnovala jsem se jejich úpravě, protože dneska už umím jiné čárymáry... Takže tu jsou fotky od roku 2009 do roku 2011, v novém kabátě. Pokud jsem na nich já, tak jsem je nefotila, ale to je výjmečné.

30seconds to MARS - nový videoklip

21. dubna 2013 v 7:24 | Bonnie Galactic |  Deník
Většinou o hudbě na blogu nemluvím, ale nemůžu nikoho nechat, aby o tohle přišel. 30 seconds to mars konečně vydávaj další desku a už vydali první singl s úžasným videoklipem, Bartholomew Cubbins je skvělej režisér a umí si s tim dokonale pohrát. Kdo neví kdo je Bartholomew bude velmi překvapen až to zjistí. Ve videoklipu se objevuje Dita von Teese, McKayla nebo Ashley Smith. Pokud si vybavujete Hurricane, pak klip je v dost podobném stylu a pokud se vám líbila kamera a střih pak se vám musí líbit i klip nový, protože středová kompozice a důraz na propojení hudby s pohybem je tu až neuvěřitelně dokonalý. Bartholomew dělá z videoklipů krátké filmy. A Jaredovo podivínství se najde i tu. Jako v Hurricane to byly prvky BDSM, tak i tady se najdou drobnosti, jako plynové masky, zapálený pentagram, nebo krásná Dita von Teese jako kovbojka v růžovém těsném korzetu s bičíkem. Anebo tančící opravdu kurpulentní žena ve spodním prádle (nebojte, až tolik vám to vadit nebude). Co se týče hudební stránky písničky, poprvé se mi nelíbila, ale nemohla jsem se zbavit pocitu, že si jí broukám. Tak jsem si jí šla pustit znova a ano. Líbí se mi, neuvěřitelně. Velice zvláštní je nový doprovod v podobě trubek, který očekávám že se ponese celým albem, jak je u 30s2m zvykem i album je jeden příběh, to minulé spojovalo pád s nadějí a vzestupem. To jste museli postřehnout i bez textů, jen co se týče hudby. Je to prostě dílo, nové album si pravděpodobně koupím jak výjde.

Můžete si z toho dělat prču, ale já si opravduju kupuji alba kapel, které si to zaslouží. A pak jim jezdim na koncerty.

Přeju příjemnou zábavu. Mimochodem u videa je upozornění, že pravděpodobně může způsobit epileptický záchvat.A ano, vím že už je to tři dny co vyšlo, ale jak jsem řekla, o hudbě většinou nepíšu, jenže jsem si nemohla pomoct a musela vám to říct, alespoň opožděně.

Druhý vlog - Secondhandy

6. dubna 2013 v 18:14 | Bonnie Galactic |  Vlogy
Ahoj, ahoj, tak jsem tu zase s videem. Ve dvou momentech je to dost blbě střihlý, ale musela jsem :( Což mě mrzí, přetočit to už jsem neměla čas a navíc to zabere dost času i samotný střih, nejen točení. Zbavila jsem se slovíčka takže, zato ehmm mě pořád trápí i když jsem si udělala osnovu a místo klapky jsem si vždycky tleskla (jednou mi to vlezlo do řeči, ale už o tom vím, že musim počkat. Hudba je nějaká z předvoleb z youtube, tak už mi jí nezakážou, ale nelíbí se mi, ještě s tim něco musim udělat. Že šaty byly tak levné? Většinou jsou z vyskladňování SH a dříve je v mém oblíbeném SH měli za 50, dneska jsou už za 100 (jsou totiž docela žádané i za takovouhle cenu). Právě nové kousky nakoupené během minulého týdne tak se ještě těšte na úlovky v podobě krátkého videa. Mrzí mě, že nemám zrcadlovku protože by kvalita byla taky o mnoho vyšší.

NTC - Jak jsem se vykašlala na Jill

2. dubna 2013 v 20:15 | Bonnie Galactic |  Diet


Co říct úvodem. Jill mě lezla na nervy tim jejím neustálým "jů ken dů it" a ty písničky byly ještě horší. Našla jsem si větší zábavu. NTC neboli NIKE TRAINING CLUB obsahuje různé obtížnosti, různé délky cvičení (tedy se přizpůsobí vašemu času) plus za odcvičený workout dostanete jakési body (podle toho jak byl náročný). Po určitém počtu dostanete jakousi odměnu (rewards). Nike mám kvůli kampani se cvičením docela ráda, umí totiž hodně motivovat a ty boty! Doporučuje se cvičení doplnit půlhodinkou běhání, což já zatím nemohu, pořádný boty budou nejdřív za týden (vzhledem k mému rozbitému kolenu a kotníku nemůžu mít co mě napadne).
Ještě před cvičením si můžete nastavit hudbu jakou chcete, aby telefon hrál a jde se na to. U každého cviku je krátké video s ukázkou, to kdyby jste nepochopili co dělat a pokud telefon "mluví" vaše písnička se příjemně ztlumí. Na začátku je klasicky warm-up a na konci strečing. Angličtina ve workoutech je naprosto jednoduchá, neměla jsem problém s jediným slůvkem.
Pocity? Jsem naprosto spokojená, nebolí mě kolena jako s Jill a ještě se cítím fajn. Asi dva nebo tři cviky jsem nemohla dodělat, jinak je jejich proložení příjemné, ne že cvičím deset minut jen nohy, až to nemůžu zvládnout a pak deset minut jenom břicho až to nemůžu zvládnout. Cviky se také příliš neopakují a ani netrvají moc dlouho, takže se nebudete nudit.
Určitě u tohohle programu zůstanu, aplikace je zdarma a najdete ji jak na app store, tak na obchodu play.

A až budou boty tak pro vás otestuji Nike+ running :)

První vlog - Secondhandy

1. dubna 2013 v 22:24 | Bonnie Galactic |  Vlogy
Víte co? Příště si připravim text před sebe a budu ho číst :D Prokecala jsem snad hodinu a sestříhat to do pěti minut je docela sranda :D Pokud máte nějaké téma k diskuzi, nebo víte, co bych měla zlepšit, dejte vědět. Ale pořád se učím! :)