Vánoce - nevíce co s dárkama?

14. prosince 2012 v 21:05 | Barbara Von Gattermayer |  Deník
Ahoj, zdravím
Tak v první řadě musm poznamenat, že já balila dárky vždycky blbě, a dělá to tak většina lidí. Když balím krabičku, tak pak když potřebuju zabalit strany (do toho tvaru jakoby obálky), tak mi to nikdy nejde, papír se trhá, utíká, je moc dlouhý, krátký, ohybá se všude možně a nejde mi udělat přesný roh. Protože ho ohybám ze shora dolu a zdola nahoru. Ale co to zkusit z prava doleva a naopak? Určitě mě pochopíte až uvidíte následující návod na několik možností jak zabalit dárek.
Takže víme základní věc, a to jak zabalit krabičku. Co nejde zabalit hezky jako krabička, dejte do tašek, nebo kupte krabičku, a nebo vám prostě odpustí, že to nevypadá tak krásně. Co ale ještě potřebujete vědět, jsou trendy.
Přece by jste nikomu nedali dárek zabalený v papíře jako z dob krále klacka. Letos se nosí jednoduché vzory nebo jednobarevné papíry. Ne, omlouvám se. Jednobarevné hnědé, černé nebo bílé papíry. Hnedle si to úkážeme :) Taky si pořiďte, nebo vytiskněte sadu hezkých visaček, Je to lepší, a i hezčí než to pleskat na ten krásný papír.
No a nezapomeňte na mašle. Jo. Ale zapomeňte na ty plastový hrůzy co maj na každým rohu za 5 Kč a je to stříbrný, metalicky červený, metalicky modrý, metalicky zelený,.... A ještě v absolutně se nehodících barvách. Dostanete to od babičky, tak toho budete mít pokrk. Není nad látkové mašle, a věřte, že sice nejsou tak levné jako plastové, ale ani ne tak moc drahé aby to nešlo, a že obdarovaný bude potěšen, na 99% si mašli schová a jako se to dělá s taštičkami, příští rok, do ní zabalí dárek někomu jinému (pokud ji nebude nosit ve vlasech). A nebo si pořiďte barevný lepící pásky, s nima je taky sranda a vypadá to zajímavě, už není tak těžké je sehnat, já je kupovala u vietnamců. A ještě jedna věc. V IKEA mají teď nádherné balící papíry (a úžasné ozdoby na stromeček :) ). Koukněte. Sice je dražší, ale já mám ten notový za 69 a je ho tam horzně moc a je pěkně pevný. A co víc, dá se otočit a použít i obráceně, jako hnědý papír. Takže 2 v 1.

Stačí bílá pastelka! :)

Návod na taštičku najdete na každém rohu internetu.
Co školní tabule? :)
Buďte trochu romantici.
Na tom není nic složitého, nakreslíte si čtverec a z jeho stran rovnostrané trojúhelníky, procvakávačkou udělejte dirky a vše je hotovo!

Free printable na tento papír najdete zde.
Na tomto papíře jsou nalepené barevné štítky, které seženete snad v každém papírnictví.
Tak snad jste pochytili trochu inspirace, a nebudou vaše dárečky tak nudné jako každý rok. Já balila dárky sobě i přítelovi a za chvilku to bylo hotový! :) I se všema serepetičkama. Ten hnědý papír mají zaručeně v tescu, je tam sice okolo 50Kč, za to je ho pořádná role, což se vyplatí.
Další věc, je to i mezi fotkami, je že si můžete něco jednoduššího vytisknout doma. Buď dáte do tiskárny barevný papír, a nebo ustřihnete ten hnědý ve formátu A4, a nebo klasický bílý. A pak stačí najít na internetu tisknutelný vzory volně. Hledejte pod hesly Free, Printable, Wrapping paper, wrap apod. Já sama jsem si vytiskla dva vzory od minieco a dopadlo to asi takhle:
Papír vypadá moc dobře, podruhé jsem si i zvýšila jas a snížila kontrast tisku, takže mě to stálo jen malinko barvy a nevadí ani když tisknete na nejúspornější tisk. Do formátu A4 se vejdou dvě cédéčka úplně krásně a nebo pořádně srolované tričko. Jen pro představu. Radši si zkuste ale zabalit věc dřív, než to vytisknete ;)

A o Vánocích nezapomeňte na horkou čokoládu!
Snad jsem vás dostatečně inspirovala :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama