Červenec 2012

10 kilo...

22. července 2012 v 19:42 | Barbara Von Gattermayer |  Deník
No kecám, je to 8 ale už slavím. A to hlavně z jednoho důvovu. Potkala jsem spolužačku (teď již bývalou) a ona říká: Tyjo, nezhubla si? A to si neumíte představit jak mě to potěšilo, že si někdo všimnul. ze 79 kilo mám skoro 71... Postupně se dostanu na těch 60-55 ale teď vím, že to neni nemožný a že to půjde. Vzhledem k tomu jak se nalítám v práci tak nemusím ani moc dietit protože to prostě vyběhám a neni problém si dát jednou za čas pár hranolek. Nic se nestane :)

Dala bych sem fotku ale v oblečení to tolik vidět není a ve spodním prádle to nevypadá hezky (nechci aby jste běželi zvracet) každopádně na těch fotkách ten rozdíl vidět je. Co mě těší, je že hubnu hlavně v pase (což je úplně špica) třeba mi ten zadek zůstane (nechci mít plochej zadek vypadá to ošklivě, to radši nemít prsa než nemít zadek). Jinak jsem držela dietu 60. dní od Havlíčka (asi jen 30 dní) ale výrazně mi to pomohlo :) Takže všem co se snaží zhubnou říkám: nevzdávejte to, jde to. A kdo chce tak to dokáže! :)


Lepší než cif a cilit bang dohromady!

19. července 2012 v 20:23 | Barbara Von Gattermayer |  DIY

Dneska trochu pozměňme téma, a to na úklid.. Jednou za čas mě to všechno prostě naštvě a byt se leskne víc jak podlaha v mramrovém sále. A tentokrát se s vámi podělím o jednu mnou oblíbenou vychytávku, kterou mnoho z vás jistě nezná (ale nejvíc se ozvou ti, co to už znaj, to je mi jasný :D). Neustále myjete koupelnu (dřez, cokoli kde se používá voda) a nejde to? Jde o vodní kámen, oranžové rezové usazeniny (ve spárách) a nebo zelene řasové usazeniny (často na umyvadle kolem kohnoutku)? Pak tu mám jednoduchý trik (Já vím že to zní jak z reklamy, však o to jde :) ).

Tenhle humus asi každej znáte. Já se nastěhovala do nového bytu a mám pocit, že je to všude. A tak jsem si vypla vodu (aby mi netekla po celou dobu umývání) a pustila se do drhnutí. Né kecám. Teď ten vtip. Skočte si do nejbližšího coopu, tipu, jednoty, flopu nebo jak se to jmenuje (nebo i k vietnamcům) a kupte si tam jedlou sodu. 50g stojí kolem 3kč klidně vemte tu největší a nejlevnější jíst to nebudete. A až to koupíte (pokud to už nemáte doma) tak to smíchejte s vodou a udělejte z toho pastu. Ne tekutou kejdu. Prostě pastu. Musí to bet hustší né aby to teklo, to pochopíte pak, až to zmrskáte proč to nemá téct (ale kdyžtak se projdete znova a koupíte druhou.

No a pak to nechte asi pět minut působit... může se vám zdát že to nic nedělá, ale nenechte se mýlit. vážně to působí.

A až uběhně těch 5 minut (ani nemusí) tak vezměte houbičku, nebo kartáček a prostě to předrbněte. Nemusíte nijak silou, půjde to vlastně skoro samo. No půjde to 100x líp než nějakým cifem, bez sody. A výsledek můžete vidět sami :)

Jinak pro vylepšení můžete použít citronovou šťávu, trochu zubní pasty nebo ocet. A někde se doporučují i esenciální kapky (takový ty do lampiček se svíčkou), jen tak pro vůni ale být to nemusí :)

Jinak tahle pasta jde použít prakticky na všechno.

So try this and keep smile!