Květen 2012

Kiki a její Čiči (foto)

31. května 2012 v 21:15 | Barbara Von Gattermayer |  Fotografie
Vím že fotky koček jsou už mimo mísu, ale občas je třeba se vrátit k začátkům, protože když kočka usne, je prostě nejmilejší :D
Takže jedna fotka je moje, jedna jeho majitelky (dávám jí proto, že jsem ji editovala) a poslední je majitelka :) Bárt a Kikča.

Tak dobrou! :)

Fotoworkshop Šumavské živly

27. května 2012 v 21:27 | Barbara Von Gattermayer |  Fotografie
Fotografie shrnu pár slovy, nebudu vás unavovat dlouhými příběhy. Potřetí jsem se zúčastnila fotoworkshopu s Honzou Svatošem, který byl výborný a neskutečně mě bavil. První fotografie je z kompozičního cvičení - lineární a plošná kompozice. Další fotografie jsou na téma voda a kameny focené na Hamerském potoku a na Vydře na Šumavě. Růžovo zelené fotografie jsou neupravené v počítači jde o použití filtru, CPL filtru a +1 Makročočky. Poslední fotka je noční focení, nebyl měsíc tak jsme toho pár nadšeců vyuřžili a šli jsme fotit mléčnou dráhu. Na mojí foce sice není úplně mléčná dráha, ale ve tmě se prostě těžko ostří a nešlo mi to. Tak přeji pěknou podívanou!

Snad se nebojíte.

14. května 2012 v 1:05 | Barbara Von Gattermayer |  Deník
Jsem jako bez dechu, jako mimo svoje tělo, jak jsem kdysi říkala, co se točí ve tvých očích a proniká nocí, temnotou, co nejde ovládnout. Dýchá za mě a já se na sebe dívám jen tak z výšky, prý by pomohlo, jít spát, však mě se nechce je tu někdo, kdo má za mě hrůzu z války, koho bolí přepadení, vyrušení ze sna. Tuhle náladu bezmyšlenkovitýho psaní jsem potřebovala už hodně dávno, nevím ani, jestli pochopí ho někdo jiný než já a ten co mi dýchá vzduch do plic nebo jen ten co mi ho tam dýchá, protože už to prostě nevnímám. Ne v tuhle hodinu, přec se z toho možná vysním nebo vybdím co já vím zda usnu a nebo ne. Mám trochu mindrák z toho, že ten koho potřebuju mi neodpovídá, protože už není tam kde ho potřebuju a ani to není ten u koho by se mohlo zdát že bych ho mohla jen potřebovat.

Jen tu druhou šelmu chci zahubit, však kterou z nich to nevím protože nevím, která z nich jsem já. Která je ta pravá a která se nabourala do jádra mysli jako virus. Trojskej kůň ovládán třetí osobou, která jak by se mohlo zdát se prostě jen schovává velmi blízko mýho srdce. Mám já dvě srdce? Proč jedno nenávidí a opouští, to druhé se omlouvá a odpouští? Nesmím to první pustit ke slovu, má to destruktivní následky pro budoucnost, však osud prý je již napsán ale cesta k němu má mnoho křižovatek a kočka šklíba jak je známo, ráda kecá.

Kdo pochopil, nechť odpoví mi signálem na znamení, že pochopil.

Pomůžete?

12. května 2012 v 18:02 | Barbara Von Gattermayer
Hlasujte pro mě, je to fotka holky okoro který plálá látka, jmenuje se Polednice, budu vám všem vděčná ;) (neřeknu vám, kde na stránce je, protože se to s každou aktualizací mění, ale budu fakt ráda, když hodíte lajk ;) )

Asi jsem se v životě nezúčastnila soutěže. Nemyslím, že bych ji vyhrála. Ale třeba získám vaši dostatečnou podporu. Takže pokud se vám má fotografie libí lajkněte a to je vše co musíte udělat.

Hlasujte pro tuto fotku


Jmenuje se polednice, tak si myslím, že do tématu příběh zapadá. Na hlasování bych vám dala přímý odkaz ale nejde to, tak ji musíte najít (ale vzhledem k výraznosti fotografie, to nebude tak těžké). Mnohokrát vám děkuji :)

>Hlasování je zde <


Knihy k maturitě, co vy na to?

11. května 2012 v 21:13 | Barbara Von Gattermayer |  Deník
Která kniha z těch co jste si vybrali k maturitě vás bavila nejvíce a která nejméňe? Jen tak pro zajímavost, pokládám otázku hned nahoru, aby jste mi na ni odpověděli a neodradil vás článek. Mě nejvíce bavil Pygmalion, Smrt krásných srnců a Krysař (toho přímo miluji), nejméně zatím nevím, romeo a julie mi přišla jako zhovadilost, asi na to člověk musí mít srdce, ale bylo to krátký tak jsem to nějak zvládla. Nejhorší mi přišly Povídky malostranské a Směšné lásky. Nevím, jestli jsem jen odpůrce povídek, protože jsou moc krátké s mnoho postavami a velkou popisností, nebo to jen tak prostě vypadá, ani jedna z těhle knih mě nebavila. Hlavně povídky malostranské. Sice se mi líbila povídka Psáno o letošních dušičkách (se myslím jmenovala) jejíž závěr mě pomalu dojal, jinak kniha byla poněkud nudná a utahaná. Hlavně povídka co má 100stran mě opravdu nadchnout nemůže, když je to pomalu novela se stovkami postav, které třeba jen projdou po ulici.

Takže ještě jednou. Která kniha vás bavila nejvíce a která nejméně? :)

Moje nové OMBRE vlasy

9. května 2012 v 20:39 | Barbara Von Gattermayer |  DIY


No a pokud vás zajímá jak si takové vlasy udělat navštivte můj nový blog www.brainster.blog.cz.

Kdo ví, co je prokrastinace?

8. května 2012 v 9:10 | Barbara Von Gattermayer |  Deník

Já myslim, že všichni víme, že je to přesně ten okamžik, kdy nás baví nejvíc uklízet nebo hledat tečky v bílé zdi. Nebo čekat na mrak na jasné obloze. Jak jednoduché. Přitom by stačlo si nad tu práci chvíli sednout a pak už by jsme nemuseli čumět do zdi, ale mohli by jsme dělat co chceme. Jenže my máme tu vlastnost oddalování. Radši všechnjo odsuneme než abychom to chvíli vydrželi. Némám to ráda, zvlášť teď před maturitou, radši píšu o tom, jaké to je na nic a tím to vlastně dělám. Prokrastinuju. Mám jen 13 dní do matury a už 10 dní minimálně fakt brutálně prokrastinuju. Jestli já to udělám, tak budu borec. No... co říct víc. Mám brigádu a tak... to vás ale nezajímá... Ale co by vás zaujmout mohlo je, že mám novej objektiv :) a krááásnej (ostatně jako všechny mý objektivy).

Můj druhý blog!

7. května 2012 v 10:53 | Barbara Von Gattermayer |  Deník
Navštivte ho, podporujte ho, mluvte o něm! prosím! Sice je tam teď minimum článků, ale to se rozhejbe, chci z něj udělat fenomén (kdo by nechtěl že?) Tak mi pomozte a já třeba pomůžu nějak vám na svém blogu! :)

www.brainster.blog.cz