Červenec 2011

Co je v mé kosmetické taštičce? :D

28. července 2011 v 16:00 | Barbara Von Gattermayer |  About
¨


Make-up od rimellu. Nový byl výborný, teď už ho mám jen pro nutnost, kdyby náhodou
Nejlepší řasenka od Miss Sporty, mám jí přes rok a pořád je perfektní, bez žmolků a pořád maluje, nevyschla. Holky mi říkaj, že to neni možný, že řasenky mění snad skoro každej měsíc...

Stíny d essence., Tuhle paletku jsem si koupila protože měla výrazné pěkné barvy. Zelená se mi vysypala když jsem je trošku přisedla a prasklo mi i víčko. Na jejich fungčnosti to nic nemění.
¨
Holografické mastné stíny od essence. Jsou jako film, nejsou skoro vidět, jenom v určitých chvílích, není tedy problém nanést je až skoro k obočí, mají hezký efekt a dobře fungují i jako podklad pro jiné stíny.
Mé poslední linky, tentokrát jsem si pořídila linky ve fixe, zase esence, bohužel se obtiskávají na víčkách, takže nejsou až tak dobré, ale není to tak hrozné abych si kupovala nové.
Ano, zase essence, není to značkou je to prostě jenom tím, že mají pro mě pěkné věci za přijatelné ceny. Tahle kolekce 50's girls je velice povedená, hodně mě baví laky na nehty z ní. Tuhle rťenku mám chvíli používám ji výjmečně.
Růžová rťenka, dostala jsem jí, nevím od koho je, každopádně má perfektní retro barvu :)
V neposlední řadě jsem musela vyzkoušet rťenku ve fixu a nemohu si jí vynachválit. Teď si nevybavuji značku, ale jsem maximálně spokojená, nikam se neobtiskává, můžete teda svýmu klukovi dát ve společnosti pusu aniž by celý večer chodil s obtiskem vašich rtů. Navíc nezůstává na skleničkách apod. Prostě paráda.. (a dlooouho vydrží ¨:) )

No a pak se u mě nachází další věci jako pinzeta, krém, mini lak na vlasy nebo skládací hřeben se zrcátkem...sada štětců... a hlavně léky... No dobře, tak tedy ahoj a zase příště :D


Tutorial na fotografie ve tvaru jakém chcete

23. července 2011 v 0:16 | Barbara Von Gattermayer |  DIY
Já vím, hloupej nadpis, ale záhy pochopíte jak to tedy je. Vlastně je to velice fádní a jednoduché :)

Takže nejprve si vezmeme nejlépe jakýkoli filtr (já jsem využila UV filtr) z mnoha z nich jde vyšroubovat ocelový kroužek a vyndat sklíčko.. Pokud vám to jde, vyjměte sklíčko a obtáhněte jej. U tohohle filtru je bohužel místo kovového kroužku pružina, nejde tedy vyšroubovat. Obtáhla jsem alespoň filtr. (Mimochodem u mě je to 58mm, jako je průměr objektivu)
Nápověda: Pokud nemáte zrcadlovku nebo filtry, obtáhněte objektiv, nebo použijte pravítko a kružítko. Jako ve škole:)
Poté co vystřihneme co nejpřesnější kolečko (malé chybky nevadí, přesně proto, aby nám nešlo příliš bočního světla do objektivu) a zkontrolujeme si, jestli tam opravdu padne, tak jak má)

Následně vystřinheme námi zvolený tvar. Symetrické tvary je jednodužší vystřihovat když je papír přeložený napůl. Může to být srdce, kapka, kolečko, čtverec, kosočtverec, netopír, motýl.. záleží na fantasii. A možná máte doma takové to udělátko co vám do papíru prorazí ten určitý tvar :)

A když vše vystřiháme máme několik možností.
Vložíme papír na sklíčko filtru a na něj našroubujeme ocelový kroužek, tudíž tam bude témeř na pevno.
Vložíme papír mezi filr a objektiv (tedy přímo na objektiv).
Když už nic nefunguje vždycky pomůže lepenka!


Potom máme možnost vložit papír mezi objektiv a zrcátko, ale to nedoporučuju, z papíru se práší...

Ti šikovnější mohou vytvořit kvalitní bokeh ve tvaru výstřižku, bohužel já jsem tajemství bokehu zatím úspěšně nepochopila, pokud ho stvořím, je to náhoda. Ale snad vy budete úspěšnější....

Doufám že je to pro vás dobrý návod a že ho třeba alespoň jednou využijete... Černý papír už není takový problém sehnat, nebo čtvrtka nabarvená na černo by mohla stačit no ne? :)

Menší pokus - Fashion

22. července 2011 v 14:11 | Barbara Von Gattermayer |  bordel

Life is good (printable)

22. července 2011 v 14:00 | Barbara Von Gattermayer |  bordel
Zase nemám co dělat, takže vymýšlím a tvořím... tady vám přináším printable, tentokrát trochu jiný - Life is good :)
Takže jako předtím, vyberte si odstín který se vám hodí/líbí a vytiskněte, pak už je jen na vás jak jej využijete, jestli přilepíte izolepou nebo koupíte dřevěný rámeček nebo překreslíte na zeď....
Jsou pro vás tedy volně stažitelné, každopádně pokud by jste je chtěli zveřejnit na svém blogu, musíte na mně uvést odkaz.


Stačí na zmenšeninu kliknout druhým tlačítkem myši a dát: Otevřít obrázek, otevře se vám v plné velikosti, vy si jej uložíte a tisknete :)


Trik 1: Zkuste vzít barevný papír (znáte je určitě ze základky ;) stojí pár kaček a některý z printables (nemusí to být tyto) vytisknout na něj.. a může to být klidně černobíle.
Trik 2: Zkuste vzít pečící papír (hlavně nezmuchlaný) a vystřinout přesně velikost A4 či menší a přilepte ho lepenkou na klasický A4 papír a prožeňte to tiskárnou (zjistěte si jakou stranou ho musíte vložit). Pozor! Aby to celé nebylo moc tlusté a hlavně aby jste měli lepenku i u krajů dobře přilepenou a zahlazenou, jinak se vám může papír v tiskárně zaseknout a to není moc dobré (ale já dělala i horší věci) no a nakonec vytisknutý pečící papír je trochu průhledný takže přes průhledné okno to může mít zajímavý efekt, nebo ho zmuchlejte a zase narovnejte.. It's up to you!

Vědět vše znamená nevědět nic (printables)

21. července 2011 v 17:36 | Barbara Von Gattermayer |  bordel

Vědět moc znamená nevědět nic. Další anglické přísloví. Máte ho tu v různých verzích, stačí na něj kliknout druhým tlačítkem myši a dát: Otevřít obrázek, měl by se vám otevřít v plné velikosti a vy si ho uložíte a vytisknete.. Je jen na vás, jestli si pořídíte rámeček a vložíte ho do něj, jestli ho necháte samotný jako plagát na zdi, či na vstupních dvěřích... Vytvořte ve své místnosti něco nového! :)

Jsou volně ke stažení, ale pouze k osobnímu použití jako je například dekorace v pokoji či bytě. Pokud je chcete dát na své stránky je nutné aby jste uvedli odkaz na mě.

Papíroví jeřábi (printables)

21. července 2011 v 14:34 | Barbara Von Gattermayer |  bordel
Pokud chcete být punkoví ( :D) a mít chybu v textu vytiskněte si tyto. No a pokud ne, tak sem přináším opravenou verzi :D

Stačí kliknout druhým tlačítkem myši a dát otevřít obrázek a zobrazí se vám plná velikost, kterou si můžete uložit.


Jsou volně ke stažení, ale pouze k osobnímu použití jako je například dekorace v pokoji či bytě. Pokud je chcete dát na své stránky je nutné aby jste uvedli odkaz na mě.

For you (Printable)

21. července 2011 v 13:20 | Barbara Von Gattermayer
Edit 13.35: berte článek jako neplatný, zde je trest za mou blbost.. píše se papíroví jeřábi ;) Like an idiot :D
Zde je opravená verze (není úplně stejná, ale dost podobná :) )

Tentokrát jsem si text vymyslela sama a zkusila něco novějšího.. Líbí? A nejsem si jistá těma jeřábama jestli to mám dobře gramaticky.. Pomůžete? Vím že u zvířat se píše vždy měkké i, ale u papírových jeřábů bylo vždy tvrdé... teď si tak říkám, jestli neměli být jeřáby... achjo.. Pomoc!


Stačí kliknout druhým tlačítkem myši a dát otevřít obrázek a zobrazí se vám plná velikost, kterou si můžete uložit.


Jsou volně ke stažení, ale pouze k osobnímu použití jako je například dekorace v pokoji či bytě. Pokud je chcete dát na své stránky je nutné aby jste uvedli odkaz na mě.


Miluj mě se vším (printables)

21. července 2011 v 11:04 | Barbara Von Gattermayer |  bordel
Edit 11:23 - Přidala jsem ještě jeden s pejskama... Poznáte ho, je poslední :)
Zkusila jsem různé barevné kombinace včetné té, kterou si třeba fixami či pastelkami můžete vybarvit sami. Přísloví znamená: Miluj mě se vším, nebo-li Miluj mě takového, jaký jsem. Myslím, že budu mít hodně co dělat, abych se naučila dělat opravdu pěkné printy. V malém zobrazení jsou ošklivé (je to až příliš zmenšené, kvůli původní velikosti pro co nejlepší tiskovou kvalitu), proto koukejte jenom na barvy a po otevření zjistíte, že to vypadá lépe.Stačí kliknout druhým tlačítkem myši a dát otevřít obrázek a zobrazí se vám plná velikost, kterou si můžete uložit.

Jsou volně ke stažení, ale pouze k osobnímu použití jako je například dekorace v pokoji či bytě. Pokud je chcete dát na své stránky je nutné aby jste uvedli odkaz na mě.

Printables - texty jako obrázky volně ke stažení

21. července 2011 v 10:19 | Barbara Von Gattermayer |  bordel
Takže jsem vytvořila text - Better late, than never - Lepší pozdě, než nikdy... Máte ho tu v různých verzích, stačí na něj kliknout druhým tlačítkem myši a dát: Otevřít obrázek, měl by se vám otevřít v plné velikosti a vy si ho uložíte a vytisknete.. Je jen na vás, jestli si pořídíte rámeček a vložíte ho do něj, jestli ho necháte samotný jako plagát na zdi, či na vstupních dvěřích... Vytvořte ve své místnosti něco nového! :) Za chvíli přinesu jiný text :)

Notebook

20. července 2011 v 23:08 | Barbara Von Gattermayer |  Deník
Tak jsem si pořídila v tchibu tyto nálepky v modré barvě. A teď večer jsem ji nalepila.. Chvilinku mi zabralo přeměřování (protože notebooky maj sice stejnou velikost displeje, ale ne vrchní desky), ale nakonec to dopadlo docela dobře :) vyhnala jsem všechny bublinky, jen se mi tam připletly dva drobky, takže na to pozor pro ty, co se na něco podobného chystají..
Ještě mám jednu, tu si nalepím asi na tablet i když tam to bude o dost zajímavější :D Mají matný povrch a můj notebook hodně oživily (má už po dvou letech mnoho škrábanců a dokonce dvě praskliny u kloubů).
Here is it!

Muffins 2 (foto)

20. července 2011 v 21:25 | Barbara Von Gattermayer |  Fotografie
Příprava na Muffiny.. Tentokrát jsem nedělala kakaovo čokoládové, a vůbec ne v pečícím papíru, ale pěkně světlé s ovocem a troškou čokolády ve vysypaných mističkách :) Tyhle jsou gigantické, ze zbytku těsta jsem pekla menší... Ani toto těsto mi tolik nevyhovuje, je to spíš jak bábovka :( I když kombinace čokolády a domácích malin je dokonalá :) Není to tak dobrá fotka, protože je focena bez blesku za umělého světla, přesto láká :)

Zavřeno na 5 let

20. července 2011 v 10:46 | Barbara Von Gattermayer

Takže včera jsem vyjela do svého rodného města a když jsem byla na Václaváku, zjistila jsem, že odsuď nemám pořádnou fotku nějakého významného místa.. a tak jsem to udělal... Aneb naše muzeum a socha svatého Václava.. A když už jsem tam byla, musela jsem si projít lucernu a opět se pozastavit nad tou parodickou plastikou (mrtvého koně), protože to je fakt pecka :) Projděte si jí někdy a koukněte na strop :)

Spadla z nebe (foto)

18. července 2011 v 22:18 | Barbara Von Gattermayer |  Fotografie

Edit fotografie ze včera...

(tak mě tak napadá, že by byl takhle zajímavý akt :P)

Balzám na duši

18. července 2011 v 22:04 | Barbara Von Gattermayer |  Fotografie


Nový design

18. července 2011 v 18:59 | Barbara Von Gattermayer |  Blog
Možná jste si už všimli nového designu, snad se líbí, je jednoduchý.. možná bych měla nějak vyměnit tu bílou, ale nenapadá mě nic... takže to zůstává takhle... Za ikonky v menu děkuju deviantartu... Co se týče umění, tak jsou tam dortíčky a zbytek je podle nálady :)

A nejsem bárbína, jen mám ráda infantilní věci (a občas lolita style :D) ale to jen malinko...

Sousedojc holka (fotky)

17. července 2011 v 21:15 | Barbara Von Gattermayer |  Fotografie
789. článek...No to myslím vážně.. rozhodla jsem se že to spočtu, tak jsem to spočetla.. těším se na 1000... ale to bude trvat ještě tak rok, když vidím, průměr za rok je 150 článků příčemž poslední dva roky jsou nejplodnější. Takže přínáším fotky z dnešního odpoledne :)

Mraky střídaly slunce, tichý vánek neskutečný vichr a nakonec nás vyhnala blížící se bouře... Neskutečné. Na dvou z těchto fotek je přepálené nebe, na jedné opravdu hodně, bohužel... Ale líbila se mi, takže jsem jí sem i přesto dala. Jaká se líbí vám?

Další macro květin

17. července 2011 v 20:42 | Barbara Von Gattermayer

Tentokrát bez názvů, nechce se mi to hledat... Je tam pár pokusů s černým nebo dřevěným pozadím, však to poznáte... Mě se ty s černým až tak úplně nelíbí, ale každý má jiné oko, tak třeba se líbit budou...

A dneska to není zdaleka všechno! :) Ještě jsem byla odpoledne fotit se sousedojc holkou :)
Květiny pod objektivem

17. července 2011 v 13:43 | Barbara Von Gattermayer |  Fotografie

Tak sem se dopoledne zase nudila a běhala jsem po dvoře a běhala a běhala a fotila a fotila :) V závěru máte mouchu :D
Smetánka lékařská po odkvětu
Jitrocel Kopinatý
(Bohužel netuším)

(taky nevim, ale pokud pijete kofolu, tak tam byl popsaný jako srdečník :D)
(Nějaká tráva)

A moucha na Řebříčku lékařském :)

Edit fotografie

17. července 2011 v 9:56 | Barbara Von Gattermayer |  Fotografie

A je tady první edit fotky. Rozhodla jsem se, že vytáhnu nějakou starší a trochu jí opráším.. Tuto fotku jsem nikdy nezveřejnila, takže doufám, že i k ní něco řeknete :)
Z úprav proběhla pouze jediná a to vyvážení křivek. Slečna má dobrou sjednocenou matnou pleť, nepotřebovala make-up ani vyžehlit pomocí grafického editoru. Vyladěním křivek je fotka u okrajů tmavší a ve středu světlejší, což je vhodné pro upoutání pozornosti na její výrazně modré oko, zdůraznily se též zrzavé vlasy. Příště přinesu něco těžšího. (A nemyslete si, že když někdo říká, že fotky neupravuje, tak upravuje alespoň kontrast... Ale jsou i velmi dobré foťáky a objektivy a občas se to povede. Ne však vždy.)