Interview s Adelinne Cruz

21. srpna 2010 v 19:05 | Barbara Von Gattermayer |  bordel
Adelinne Cruz je 17 letá studentka z Moravy, která na svém blogu ukázala, že se nebojí, a pravidelně natáčí videa, kde vypráví o sobě a svém životě, odpovídá na otázky čtenářů a má mnoho pěkných fotek. Nyní píše reportáže pro mezinami.cz, ráda píše, a na jejím blogu můžete najít i hodně jejích povídek.
Kde jí najdete?
Pokud vám nebudou stačit mé otázky, zeptejte se jí na fromspring me a v některém z videí vám odpoví. A to je fajn, ne?
Její blog je založený na jednoduchém designu, s pár písničkami nahoře. Jediné s čím mám problém, je přehlednost v rubrikách, které jsou jen čtyři.
Rozhovor v celém článku


Začnu asi spíš otázkou ze slušnosti, Jak se máš? :)

Musím říct, že velice dobře=)

To mě těší, začneme teda asi od blogu, je to věc, která nás spojuje a kvůli které tě tví čtenáři znají. Je to tvůj první blog? A vznikl jenom tak, nebo měl mít nějaký hlubší význam?

Blog je to už několikátý. Úplně první jsem vedla pod přezdívkou Eawer a ten sloužil spíš jako má soukromá sbírka obrázků celebrit. Ani návštěvnost jsem neřešila. Po Eawer však přišly deníky, kde jsem se snažila ukázat i svou literární činnost. Tyto blogy jsem měla čtyři nebo pět, až jsem se dostala na aydee-jay. Od začátku jsem plánovala natáčení videí, ale neměla jsem prostředky, takže se natáčení o čtyři měsíce opozdilo. Kromě videí jsem plánovala de facto vše, co tam dneska najdeš. A význam... To těžko říct. Asi jsem chtěla vyjít se svou prací na veřejnost, protože nejsem ten typ, co jenom píše a tvoří do šuplíku=).

To je pěkné, všimla jsem si, že psát tě baví, nově píšeš pro server mezinami.cz, trvalo ti dlouho, než tě na nějakém serveru přijali mezi sebe?

Ano i ne. Nejdýl mi trvalo se vůbec dokopat k tomu, abych se o nějakou práci ucházela. Měla jsem jednoduše strach, protože ve škole mám od září do června fofry, k tomu kroužky, blog... Ale teď jsem si řekla, že jsem dost stará na to, abych si dokázala zorganizovat čas a napsat článek na dvě stránky přece není až taková hrůza. Kromě serveru Mezinami.cz jsem psala ještě do jednoho, ale ten ukončil činnost dřív, než mi vůbec stačili odepsat na žádost =D

Takže přijetí nebylo tak složité jako rozhodování. Přejdeme k videím. I k těm jsi se přemáhala dýl, nebo si se nenechala přemlouvat?

Videa byla mým snem od chvíle, co mě to napadlo. Bohužel náš foťák natáčel bez zvuku, takže jsem si našetřila na nový, kterým natáčím nyní. Navíc hrozně ráda mluvím, k tomu mě fakt nikdo přemlouvat nemusel=D. Ale po uveřejnění prvního jsem se trochu bála reakcí. Naštěstí se na mě tehdy sesypaly jen kladné, jelikož na můj blog v té době chodili jen lidé, co to tam měli rádi. Kdybych se dočkala odezvy jako o dvy měsíce později, kdo ví, jak by to dopadlo. Takže děkuji všem, co mě podporují a ženou mě dál.

Nejsem holka z titulní strany, nejsem hvězda, co nejvíc na nebi září, nejsem ta, která jen milá slova říká, ale jsem to já a jedinečná. - Aydee Jay

Souhlasím, nyní se ozvou i negativní komentáře. Zvlášť od lidí, kteří tě neznají (byli na tvém blogu prvně) nebo tě i kopírují. Jak to neseš teď? Ty negativní komentáře, narážky na pleť a vlasy,...?

Nijak. Rozhodla jsem se to neřešit. Pokud má reakce hlavu a patu, ráda to prodiskutuju, ale jestli mi tam někdo hned nadává, uráží mě, snaží se mě zdeptat, jednoduše ho zablokuju a dál se s ním nebavím. Proč taky? Takové lidi považuji za méně inteligentní. Navíc jestli mi někdo nadává kvůli něčemu, za co nemůžu, mohu se jen smát a říct si, že je to chudák.

Vypadáš rozumně :)

Tak hlavně jsem toho na svůj věk zažila, řekla bych víc, než ostatní, takže mám jisté zkušenosti a srovnané hodnoty=).

Takže smazání blogu už tě asi přešlo.

Tak jako úplně jej smazat jsem nechtěla nikdy, jen bych přestala publikovat, ale to je nesmysl. Psát bych sice do šuplíku mohla, ale pro koho bych natáčela ta videa, to teda fakt nevím=D

Natáčet videa pro sebe by byla asi hloupost. Měla jsi pár profesionálních (nebo profesionálně vypadajících) fotek. Máš ještě něco takového v plánu, nebo tě fotomodeling tolik nebaví?

Nějaká focení zaručeně proběhnou. Předběžně mám domluvená tři, ale teprve se uvidí, jak vše dopadne. Fotomodelingem bych to určitě nenazývala. Modelka nejsem, nikdy nebudu, spíš jen sbírám zkušenosti. Jednou bych si ráda pořídila profesionální nádobíčko i ateliér a kromě psaní se věnovala i focení a když teď takhle občas pózuju, učím se, jak potom modelku naaranžvat, aby vypadala skvěle. Nechci fotit tu krutou realitu, ale chci z obyčejných holek dělat bohyně=)

Takže chceš být fotografkou spíš než ukazovat sebe samotnou?

Chci být spisovatelkou a fotografkou v jednom=D Ale na modelku nemám dispozice, takže ano, nechci se ukazovat. Akorát bych mrhala časem při stíhání takového snu, přitom bych právě tento čas mohla využít ke psaní, pro které mám talent=)

Budeme se muset rozloučit. Chceš ještě něco dodat, nebo říct našim čtenářům, nebo upozornit jestli jsem na něco zapomněla?

Já myslím, že jsi vystihla všechno, takže děkuji moc za rozhovor a chtěla bych jen pozdravit všechny, co mě podporují, navštěvují mou stránku a budu se snaži, abych měla jejich sympatie i nadále=)A pak že blondýnky jsou hloupé! Adelinne mě mile překvapila a proto její blog určitě stojí minimálně za prohlédnutí!
(Jen na okraj, prosím své čtenáře, jestli vám přišli dobré otázky, a jestli jsou odpovědi moc dlouhé, nebo by jste snesli klidně obsáhlejší. Je to pro mě, i pro vás. Chci jen zlepšit kvalitu článků, aby jste vy měli co číst :) )
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pavel | Web | 21. srpna 2010 v 22:19 | Reagovat

myslím že jsem tam byl...

2 | 22. srpna 2010 v 10:46 | Reagovat

Článek je to zajímavý i jako rozhovor, otázky by mohly být klidně delší a obsáhlejší, pokud se ti je podaří vymyslet a tomu dotyčnému se na ně bude chtít odpovídat... ;) každopádně musí být takové, aby udrželi pozornost čtenáře :)
Otázky mi připomínají ty, které pokládají novináři při interview... nemáš v tom taky nějakou zkušenost? :D

3 Barbara von Gattermayer | Web | 22. srpna 2010 v 11:13 | Reagovat

[2]: Děkuji, nemám žádné zkušenosti :D

4 A. | Web | 13. května 2012 v 19:14 | Reagovat

Číst tento rozhovor s odstupem dvou let je minimálně zvláštní. Na to, kolik vody od té doby odteklo, se mé sny nezměnily ani o píď, snad jen cestu k nim volím jinou a zřejmě se i vyvinula má osobnost, ale i tak jsem vlastně pořád stejná..=D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama