Srpen 2010

Pojdmě si povídat o umělcích

26. srpna 2010 v 14:00 | Barbara Von Gattermayer
DSCF1404

Opět vkládám fotku úryvku z knihy Podobizna Doriana Graye od Oscara Wilda. Celá kniha je jedno velké umění.

Když vám řeknu, co je to umění? Někdo mi odpoví to je Dálí. Jiný mi řekne: Da Vinci, Mucha, Picasso. A jeden vtipálek mi odpoví:,,Umění je dobře se vyspat, ráno vstát pravou nohou a mít den jako z reklamy na cocacolu."

Spadá do toho všechna naše duševní práce. Malíři, Sochaři, Architekti, Fotografové, Básníci, Spisovatelé,... Ti všichni pracují svou duší, a jejich duše se jako duše všech den ode dne rozvíjí , učí, přemýšlí, ale i stagnuje.


Stráví hodiny, dny a třeba i měsíce nad jedním dílem, nebo projektem. Někdy je to jednoduché, jindy zas neskutečně těžké. Ale nejtěžší je, aby nás políbila Můza, aby jsme měli nápad, aby jsme věděli co tvořit. Zbytek už je to úplné minimum. A víte o tom, že Múza nebyla jedna, ale bylo jich devět. Jsou to dcery boha Dia a bohyně paměti Mnémosyné.


Kalliopé - epické básnictví; mívala voskové tabulky a rydlo
Euterpé - hudba; zobrazována jako dívka s flétnou
Erató - milostná poezie; zobrazována s lyrou v levé ruce a s Erótem
Thaleia - veselé básnictví a komedie; mívala divadelní škrabošku a pastýřskou hůl
Melpomené - tragédie; mívala tragickou masku a hlavu zdobenou břečťanem
Terpsichoré - tanec; mívala lyru
Kleió - dějepisectví; mívala svitek rukopisu
Úrania - astronomie; mívala globus
Polyhymnia - hymnický a sborový zpěv; neměla žádné symboly, bývala zobrazována zahalená a zamyšlená

To že tam není žádná Múza Malířství, dokazuje jen to, že ve starém řecku byli šikovní divadelníci a spisovatelé. Můžete tu vidět i astronomii a dějepisectví - My je bereme za vědu, oni je brali za umění. Naopak tomu bylo se sochařstvím a malířstvím, které Řekové považovali za řemeslo.Umění, hovorově také někdy kumšt, je ve zkratce lidská kulturní činnost. Je na něj možno nazírat individuálně či sociálně.


Vraťme se ale k hodinám práce, které jsou kolikrát promarněné a k zahození. Ano je to řemeslo.
Chtěla jsem jít na uměleckou školu, mamka mi ale řekla ať nechodim, že to nemá smysl, že se neuživím. Tenkrát jsem byla hodně naštvaná. Uběhly tři roky a dneska chápu. Nebyla jsem tak moc dobrá, abych uspěla a ani kdybych byla dobrá, nemusela bych být dobře zaplacená. Kdo si dneska koupí obraz? Kolik z vás by si koupilo originál za 10 000? I kdyby byl za 5 000 tak to za to obyčejnej člověk nedá. Nehledě na to, že většina našeho národa na to nemá. Kdyby jste na to měli, dali by jste ty peníze za to?

A tak jsem šla studovat hotelovou školu... Nejsem sice moc šťastná, ale vím, že touhy být umělcem se nevzdám. Chci obohatit život obyčejných lidí. Já nevím, jestli mě někdo chápe, ale prázdná bílá stěna v domě se mi prostě nelíbí. Nejlepší je doplnit ji nějakou fotkou, nebo obrazem, který mi bude dělat radost. Proč ne?

Nadruhou stranu... Proč je tolik malířů (promiňte, že se tak držím těch malířů), kteří namalují dvě čáry a jejich obraz sevydraží za milióny? Proč jsou ti boháči tak bláhoví a namyšlení, když budou mít obraz, který nic neznamená, nic nevyjadřuje (ne vážně nic nevyjadřuje, jen daný umělec to umí dobře okecat, a v tom je to kouzlo), proč jsou najednou mezi sebou víc, když vlastní originál od tak váženého umělce. Sobci!

Mou oblíbenou malířkou je Belgičanka Christiane Vleugels a její galerie je zde. Některé její obrazy vypadají lépe než fotky, občas jsou k nerozeznání a musíte velmi dlouho přemýšlet :)


Další slečnou kterou obdivuju je třináctiletá Tereza, je velice šikovná a namaluje vše co na oku vidí. Její galerie zde. Odkaz na blog má na hlavní stránce, možná ji také znáte. Je členkou autorského klubu.


Více psát nebudu, už tak je to příliš dlouhé. A váš názor?

Affilates. O čem byli a o čem jsou?

25. srpna 2010 v 21:33 | Rauko Octopus
Opravdu mě občas zaráží to jak to dneska je. V čem se odráží jméno spřátelených blogů. Vždycky jsem měla pocit (a opravdu tomu tak bylo) že spřátelené blogy se spřátelují hlavně proto, že mají něco společného, nějaký zájem, nebo se ti lidé znají.

Dneska je to stylem: Chceš být můj Aff? Podej přihlášku. A pak vidíte na blozích seznam lidí, kteří musí blog navštěvovat denně, týdně,... A když nenapíšeš komentář, máš smůlu, jsi z aff vymazán. Je super mít vysokou návštěvnost ne?

Ale k čemu tahle návštěvnost je, když můj blog nikdo nečte? Když jedna dá KusoFešku a dvacet aff tam napíše pěkný a má odbito. A to je celá zábava všech spřátelených. A o tom to dnes je.

Řekněme, že neznám blog v AK, který by znal slovo spřátelené. A pokud ano, je to ve starém smyslu slova. Blog navštěvuji protože mě baví, protože ho mám ráda a jsem s ním spřátelená, protože i toho blogera baví můj blog. A chodím na něj, kdy se mi zachce.

Ale honba za návštěvností? Proč? Máme my v AK potřebu rozesílat reklamy? Spamovat? Affíčkovat?

Asi jsme starší a rozumnější nebo já nevim.

Mám autoský klub ráda.

Skica mořské panny

25. srpna 2010 v 19:25 | Barbara Von Gattermayer |  Art
mořská panna
vím, že má křivej nos, ale toho si okem všimnu až na fotografii... Na papíře si to prostě neuvědomím.

A5, Mikrotužka, Tužka 6B.

Příjde mi, že má takovej miloučkej obličej, ale nenechte se zmást!

Zeleno-žlutý dragon make-up

25. srpna 2010 v 14:47 | Barbara Von Gattermayer |  Vlogy


Nějak blbne mediaplayer a nemůže mi spočítat dýlku videa nebo dýlku písničky. Tudíž písnička končí dřív než video, což mě štve. Taky mě štve, že jsem si blbě nastavila foťák, příště si ho dám úplně jinam :) Tak snad za dva dny :D o5 doporučuji shlédnout přímo na youtube, má tam lepší kvalitu.
14:46 - Video funguje, ale stále se zpracovává, po jeho zpracování bude kvalita lepší. Nemůžu čekat, mám moc práce, proto ho dávám hned teď.

PS: Líbí se mi, jak mi oči (černé čtverečky) ladí s naušnicema :D

Casting Hunting for talents u mě na blogu!

25. srpna 2010 v 13:51 | Barbara Von Gattermayer

Rozjela se největší internetová soutěž, hledání talentu, soutěž však nespočívá v tom najít toho nejúžasnějšího, nikdo z ní nevydělává a je to jen pro naše pobavení a zabití času:

A právě dnes začíná další z castingů a to právě tady na blogu!


V této soutěži máte možnost ukázat něco neobvyklého, neuvěřitelného, zdánlivě nemožného, jedinečného, prostě sám sebe a svůj výjimečný talent! Nezáleží na věku ani národnosti. Tento velkolepý projekt spojí oba národy a jejich bloggery.

K tomu všemu ti stačí pouze dělat i nadále to, co tě baví. Stačí pouze blogovat, psát povídky, fotit komixy, natáčet videa nebo vytvářet blogové layouty.

Vítěz této Talentshow získá velmi lákavou odměnu, která bude až do odvolání zahalena velkým tajemstvím.

Tento projekt není napodobeninou Česko Slovenské Talent Mánie, sloužil pouze jako inspirace k vytvoření této jedinečné Talentshow. My ti dáme šanci ukázat, co vše umíš a dokážeš na svém blogu, ty nám jen musíš dát příležitost to v tobě najít! Všichni, a to bez výjimky, máte v sobě jedinečnost, která je vlastní každému na míru.

Protože každý jsme se narodili jako originál, a né jako kopie! Proto jsem si jistá, že šanci má každý z Vás, i když si to sami o sobě nemyslíte. Vím to proto, že to vidím na Vašich blozích, jaké píšete napínavé a originální povídky, fotíte úžasné a kvalitní fotky a tvoříte dechberoucí designy. Takže nechci tady vidět komentáře typu "nemám talent", protože to není pravda!

Tak neváhej a přihlaš se!


Vybrat si můžeš celkem z 5 soutěžních kategorií:
1.Psaná tvorba - (povídky, básničky, komixy, pohádky, vtipy,...)
2.Grafická tvorba - (layouty, blendy, bannery, avatary, ikony,...)
3.Umělecká tvorba - (kresby, modely, fotografie, časopisy,...)
4.Multimediální tvorba - (videoklipy, seriály, filmy, animace,...)
5.Projektová tvorba - (soutěže, programy, rádia, ankety,...)

Více informací a přihlášky v celém článku.


Soutěžní výtvory musí být pouze a výhradně tvé tvorby, ty musíš být autor!
Nesmíš nikoho žádat o pomoc při tvorbě soutěžního projektu!
Během soutěže musíš vždy aktivní, kvůli zadání dalšího soutěžního kola!
Nesmíš nijak urážet nebo pomlouvat ostatní soutěžící!
Musíš dodržovat propagační řád soutěže, který dostaneš na email!
Pokud vypadneš, nebudeš urážet porotu, ostatní soutěžící ani návštěvníky!
Do soutěže se můžeš přihlásit pouze 1 za každý casting!
Během tvé účasti se nesmíš přihlásit do jiné soutěže stejného či podobného rázu!
Pokud porušíš autorské právo při tvorbě, budeš vyřazen!
Musíš dodržovat všech 9 předchozích pravidel!
Pokud jste si pozorně přečetli pravidla, přestoupíme k přihlašovacímu formuláři.

- Tvé jméno
- Adresa tvého blogu
- Skupina tvého talentu (1-5)
- Ukázka tvého talentu
- Adresa blogu, na kterém casting probíhal

Přihlášky posílejte na: talenthunting@seznam.cz

Normálně tohle nedělám..

24. srpna 2010 v 21:35 | Barbara Von Gattermayer |  Jiná hudbaNightwish - Phantom of the opera

Vážně to už nedělám, abych svůj blog přecpávala písničkama a videama z youtube, ale u tohohle jsem neodolala. Písnička, která rozměkněla i ty nejtvrdší holky před podiem.

A mě se hrozně líbí.

Máte radši Nightwish, nebo muzikál Fantom opery?
Nebo ani jedno?
A líbí se vám to v podání Nightwish s Tarjou?

Když je ten konec prázdnin, tak se půjdem vožrat, ne?

24. srpna 2010 v 21:16 | Barbara Von Gattermayer |  Fenomén
Pořád jen: Konec prázdnin, poslední týden, chystám se na poslední kalbičku, poslední prázdninová akce, akce na konec prázdnin... Furt to samý dokola. Copak lidi (děcka) neznaj nic jinýho než se poslední výkend jít ožrat do němoty?A proč?
Asi jsem tu zůstala sama.
Asi jsem zůstala jedna z mála, kdo tohle nemá zapotřebí.
Doufám, že je víc takových, jako já...
A možná taky skoro nikdo...
/// Těžké zadumání mé hlavy ///Zařazeno do Fenoménu

Make-up - Západ slunce (video)

24. srpna 2010 v 15:20 | Barbara Von Gattermayer |  Vlogy

Tentokrát má video lepší kvalitu (pusťte si ho přímo na youtube, je tam lepší), je kratší a celkově snad lepší, tak doufám, že vás tahle rubrika nezačne brzo nudit (pokud vás někdy bavit začala :D)
sunrise menší

Sbírka naušnic (+prstýnky), něco pro dámy?

24. srpna 2010 v 14:35 | Barbara Von Gattermayer |  About
naušnice 1
(Pro zvětšení fotky do plné velikosti dejte pravé tlačítko myši a otevřít obrázek)
1- fimo, mnou dělané
2,3,6,9,10,12,13- Naušnice z německa za 1€
4 - drátkované, mnou dělané
5, 11 - Deichmann
7,8,14 - Vietnamci (ale oni maj vážně skvělý šperky) - do 30kč :D

Mé oblíbené - 3,5,6,8,10,12 :)
naušnice 2
naušnice 3
15,18-19 - Vlastní výroba
16,17 - Vietnamci
20 - Z nějaké sady naušnic (a nemám je ráda)
21 - C&A (asi) od mamky k vánocům, mají sundané háčky :)
prstýnky
1,2 - prstýnky s hodinkami - jsou docela těžké, ale člověk si zvykne, navíc je to skvělý doplněk, který nemá každý ! :)
3 - zebrovaný prsten z Takka za pár € - má 3-4 cm na výšku, takže je dost nepraktický, ale je to dobrý módní výstřelek
4 - O5 z německa, hodí se snad ke všemu
5 - ruční práce, mnou dělaný
6 - pouťový prstýnek, dárek na ruce vypadá dost extravagantně :D
7,8 - první prstýnky které jsem vyráběla (je na nich vidět, že se mi nedařilo) ale na ruce vypadají elegantně...


Tak co? Které se líbí vám dámy, slečny, paní...? Máte také hodně naušnic, nebo si vystačíte s dvěmi, třemi páry?

Černobílý svět v Německu (Fotky)

24. srpna 2010 v 10:01 | Barbara Von Gattermayer |  Fotografie
(Jen jsem byla v německu, když sem blbla, nic víc :D)
DSCF1361
DSCF1401
DSCF1348
DSCF1364
DSCF1404Přečtěte si prosím ten poslední odstavec. Mne velice zaujal. Je o umělcích, je mi inspirací a vypovídá o mně.
DSCF1389

Očekávejte druhé interview

23. srpna 2010 v 21:18 | Barbara Von Gattermayer |  bordel
V příštích pár dnech očekávejte rozhovor s Karlem Jechem, který mi vše nadšeně odsouhlasil.

Znáte ho? A sledujete jeho blog? Přešli jste ho jen tak (a třeba i s nechutí) očima, nebo jste se zastavili nad tím, že jeho blog stojí za povšimnutí.

Jeho snem je tancovat. Obdivuji ho za to, jakou má sílu za svým snem jít, ačkoli nemá žádnou taneční školu, kurzy, zkušenosti...

Zároveň taky příjde recenze na jeho blog. Tak se těšte!

Drátkované naušnice Venuše (DIY)

23. srpna 2010 v 21:06 | Barbara Von Gattermayer |  DIY
Už je mám obě hotové, dole je včerejší fotka.
Doba práce 2hod. postříbřený drátek, červené a černé dřevěné a rokajl korálky + gizmo korálek z červeného drátku. Odhadovaná cena 200kč, mamka řekla, že by měli stát 300 aby byla ohodnocená ruční (a duševní) práce.

Myslíte si, že by bylo 300kč moc?

Kolik by jste za takovéto naušnice dali vy (i kdyby byly v jiných barvách ;) )

Něco na tom bude...

22. srpna 2010 v 22:19 | Barbara Von Gattermayer |  Deník
Tak mi doktoři pustili žilou,
infekce nátlaku ustoupila,
pak opustím taky svou milou,
zemi čo zabudla, že mala Kryla.

motýl
Hodně jsem si v poslední době oblíbila Tomáše Kluse (asi jste si všimli). Nejsem jeho uječená faninka, vidím ho trochu jinak. Je asi hodně inteligentní, když vidím co dokáže. Co mě se na něm ale líbí nejvíc, jsou jeho Krylovky. Ano, alespoň někdo si po tak dlouhé době na Kryla vzpomněl. Posledně, co já vím to byl Landa, který přezpíval jeho písně.

Klus zpívá o tom, že jsme bezejmená generace, nemůžu nesouhlasit. Že pecen chleba vymněníme za PéCé. Že nápisy na zdi hyzdí pěticípé hvězdy a nezapomíná ani na Kurta: že někde ve mně se snažíš nadechnout, raději shořet, než vyhasnout. Také zpívá o válce, kde nedospělá ruka, drží samostříly a nezapomněl ani na Salome.

Myslíte, že jsme bezejmená generace? Že jsme generace, co radši počítač než kus chleba? Jsme generace co zapomněla na Kryla? Kdo teda jsme?

Šperky z drátků (DIY)

22. srpna 2010 v 21:12 | Barbara Von Gattermayer |  DIY
Venuše - Postříbřený drátek, rokajl korálky, dřevěné korálky, gizmo z červeného drátku,jedna naušnice - cca 1 hodina práce, na druhé budu pracovat zítra. Cenu vidím kolem 200kč.
PMořská víla - Postříbřený drátek, kočičí kámen (syntetika), cca půl hodiny práce, odhadovaná cena kolem 100Kč
Ptačí klec - Modře lakovaný drátek, dřevěný červený korálek, cenu nevím, pochybuju o tom, že by někdo tuhle šílenost koupil.
Postříbřený drátek, rokajl korálek, cca 20min práce, cena kolem 50Kč.
Momentálně ještě neprodávám (jen lidem ve svém okolí, na přání)! Výrobků je málo, časem budu prodávat na fler.cz, a možná ještě na jednom e-shopu.

Leopardí modrý make-up (video)

22. srpna 2010 v 13:49 | Barbara Von Gattermayer |  Vlogy

Předpokládám že vás video nebude zajímat, ale tak jsou tu aspoň dvě fotky :)

mimochodem, omlouvám se za kvalitu videa, příliš jsem ho nakomprimovala, pak ho nakomprimovalo ještě youtube a takhle to dopadlo

Fotky motýlů 2

22. srpna 2010 v 13:05 | Barbara Von Gattermayer |  Fotografie
DSCF1196
DSCF1201
DSCF1202

Motýlí invaze
DSCF1240
Oční kontakt
DSCF1245
Echinacea
DSCF1258
Tvarůžky
DSCF1233
Detail křídla

Posledních pár dní ve fotografiích

21. srpna 2010 v 22:04 | Barbara Von Gattermayer |  Fotografie
šperkypenízesadnessfoťákvlasynotes
Ne, reflex jsem si opravdu nekoupila Kvůli Natálce. Kupuji si ho pravidelně, každý čtvrtek.

Fotky motýlů

21. srpna 2010 v 19:44 | Barbara Von Gattermayer |  Fotografie
motejl
motejl
Bohužel nemám macro objektiv. Tenhle efekt dělá velká ohnisková vzádlenost.

Interview s Adelinne Cruz

21. srpna 2010 v 19:05 | Barbara Von Gattermayer |  bordel
Adelinne Cruz je 17 letá studentka z Moravy, která na svém blogu ukázala, že se nebojí, a pravidelně natáčí videa, kde vypráví o sobě a svém životě, odpovídá na otázky čtenářů a má mnoho pěkných fotek. Nyní píše reportáže pro mezinami.cz, ráda píše, a na jejím blogu můžete najít i hodně jejích povídek.
Kde jí najdete?
Pokud vám nebudou stačit mé otázky, zeptejte se jí na fromspring me a v některém z videí vám odpoví. A to je fajn, ne?
Její blog je založený na jednoduchém designu, s pár písničkami nahoře. Jediné s čím mám problém, je přehlednost v rubrikách, které jsou jen čtyři.
Rozhovor v celém článku

Večeře

16. srpna 2010 v 20:52 | Barbara Von Gattermayer |  Deník
Studuju hotelovou školu. Už jen to, mě nutí udělat si občas i z jídla radost. Mám stašně ráda hezkej uhlazenej kopeček pěny na kapučínu, nebo hezky udělanej dezert. Takže jsem si ho večer udělala. A byl tak rychlej, že by jste tomu nevěřili.

borůvky
V hlavní roli borůvky, ve vedlejší roli domácí šlehačka a ostružiny ze zahrádky :)