Duben 2010

Last minute?!

21. dubna 2010 v 18:19 | Rauko Octopus |  Deník
Byla jsem dlouho pryč, stihla jsem přidat jen pár fotek... Ale proč sakra? No řekněme, celej výkend jsem musela otravně strávit ve společnosti lidí ve věku od 36 výše, přičemž 70% této populace mělo věk nad 50. Babička slavila 60!! Hurá!!... "Zábava" na celej výkend. v pondělí jsem byla tak dead, že jsem usnula hned jak jsem se vrátila ze školy. V úterý přijel miláček a opět proběhlo takové to čajové sezení na jogitý. a dneska jsem se k tomu konečně dostala! :) ale mám čas jen na krátkej proslov, takže moc dlouho nepobudu. Jen jsem psala slohovku (osboní dopis) na téma: Existuje láska až za hrob, pane Shakespeare? Možná jí sem pak přepíšu, jestli mi jí náš milý pan učitel vrátí až bude opravená (bojim se těch hrubek).

Bohužel to bude dneska bez fotky, jelikož žádnou nemám...

A ještě pár informací do budoucna: Zítra přijedu domů pozdě, v pátek spím u miláčka (ANO, ANO! A nechce se mi tomu věřit!), v sobotu se vrátím, převleču se a letím na No Name (pecka no :D) v neděli dospat tuhle sobotu a neděli (co už proběhly, na oslavě se moc spát nedalo) dospat budoucí pátek a budoucí sobotu. No a v pondělí letíme k psychologovi (ano už to tak bude...) a v úterý odporná nechutná praxe v jednom nejmenovaném podniku.

My na euroškole máme totiž praxi 2 týdny ročně v tom nejmenovaném podniku, 2 týdny kde si sami zvolíme a 2 týdny o prázdninách... A od třeťáku každý pondělí.

Mějte se! :)

V praze a po cestě

19. dubna 2010 v 20:23 | Rauko Octopus |  Fotografie
IMG_0126
DSCF8187
IMG_0359
IMG_0365
IMG_0388
IMG_0128
IMG_0163
IMG_0174
IMG_0182
IMG_0275
IMG_0480
Toť vše z výletu do prahy (jeli jsme přes orlík, kdyby někdo netušil, kde jsem ukradla toho páva a ten exteriér) a Praha neznamená jen centrum, ale její okolí :)

Pink death

12. dubna 2010 v 19:38 | Rauko Octopus |  Artpainting time: cca 30min
Pastelky, suchý pastel, A5

Knihy... Jsou důležité?

12. dubna 2010 v 16:41 | Rauko Octopus |  Fenomén
A já si myslím že jo.

Slovně i snově nás obohacují, rozvíjí představivost, pro mě znamenají útěk jinam, od reality. Spousta lidí podle mě neumí dostatečně rychle číst. Porovnat to mohu s mou spolusedící, když nám učitel zadá přečíst pár stránek v čítance, vždy čekám já na ni, než to přečte, a můžeme otočit list. Není to tolik důležité, ale já vidim začátek slova a odhadnu ho v mysli, ona to odhaduje po písmenkách, pro
BOOK
tože si nepamatuje jak slovo vypadá. Ale to není až tak důležité.

Spíš mi příjde horší, jak se lidi neumí vyjádřit. Jasně, mě občas taky vypadnou slova, že nevím jak co říct, ale co nejvíc nesnáším, když použiji v jedný větě nějaké slovo 2x. Když píšeme slohovku, je dokonale vidět kdo čte a kdo ne. A je to zoufalý. Protože málokdo popíše určenej formát, jelikož neví jak by věty rozvinul a danou věc popsal.

Přitom si myslím, že není tak těžké, přečíst si knížku. Mě knížky baví (zato nenávidím televizi a přihlouplé seriály a filmy) a taky jsem je nenáviděla. A bylo to jen proto, že jsem si neuměla vybrat knížku, která by mě bavila. Když začnu číst o přestávce knížku (a hlavně je to v případech, že má víc jak 200str) všichni se mě ptaj jestli sem normální že mě tolik písmenek baví, ale pak mi po slohovce říkaj, že je poznat, že čtu, zvlášť když jsme ve třídě jen 2-4 co maj lepší známku než 4.

Navíc se domnívám, že snáž poznám, když mi do nějakého slova nesedí y/i.

Jsou důležité? Co čtete a baví vás to? Změnili by jste nějakým způsobem povinnou četbu?

Já bych jí změnila. Buď na určitý počet knih za určité období podle vlastního výběru, a nebo bych vybírala knihy, které světu nebo lidem něco dávají (a zařadila bych tam my děti ze stanice zoo nebo memento od R. Johna)

365 - 11.4.

11. dubna 2010 v 17:18 | Rauko Octopus
Mám novej design :)

11.4.2010 078
11.4.2010 054
11.4.2010 048
11.4.2010 027

Kolik jí asi je?

11. dubna 2010 v 10:23 | Rauko Octopus |  Fenomén

Nič si zdraví hnusníííí kuřáci

Před 11 minutami | Miss Collorka
Kuřte !!!Už aby bylo po vás !!!!Ničte si vaše zdraví umřete ...už aby to bylo
Nesnáším kuřáky ...snad nemyslí na děti ...mám alergii na kuřáky a na ten kouř ...
nesnášim to .přeju jim aby už byli v hrobě ..
Ničit si zdravííí je fakt ptákovina...musíte kuřáci kouřit ??
neříkám že já jsem nějak posedlá zdravím ale radím vám přestante !!!!!!!!!!§
Ste debilovééééééééé

Odpověď: 11 let

No tak já fakt nevim, když tohle řekne dítě věku mého bratra. Holka ani neví jakej je rozdíl mezi čápem a sexem a už jede takhle...

*edit 11.4. 11:42 - neřekla jsem, že nemůže mít svůj názor, ani jsem neřekla, že mi vadí že říká: kuřáci jsou špatný.

Chtěla jsem říct, že je jasnej příklad dnešní budouctnosti. Neříkám, že jsem se ve 12 necejtila strašně dospěle, ale! Nikdy bych neřekla něco jako např: chcípněte vy co jíte maso, chcípněte vy co máte AIDS a tak. Doufám že mě ti, co mi napsali těch pár komentářů stylem: proč by nemohla mít svůj názor, pochopili.

Lepší než život

11. dubna 2010 v 9:37 | Rauko Octopus |  Deník
Nadpis opět inspirován červeným trpaslíkem
No wow! jsem happy! jsem happy!! :) Nečekala jsem to tak brzo :) byla jsem přijata do AUTORSKÉHO KLUBU. a to pro mě něco znamená! :) a už jen proto, že v autorském klubu se nachází ty "lepší" blogy.

Vlastně když si chcete na hlavní stránce blog.cz něco přečíst, tak si můžete vybrat z blogů autorského klubu, témat týdne a potom aktualizovaný výběr všech blogů. A všimli jste si, jak je to v tý poslední části mizerný? Samá miley, ashley, .... blabla ... výjmečně něco zajímavýho ... blabla ... tečka, nemá cenu řešit. Takže já zůstávám většinou v tý první části, a téměř vždy si něco velice zajímavýho přečtu. A proto pro mě (tedy můj blog) bylo tak podstatný dostat se do autorského klubu.

Mám ohromnou radost! :)

rauko - http://rauko.blog.cz/ Stejně jako prudent-wolf - Ano- pěkná číča, nemám co kritizovat:)
('cause: prudent-wolf - http://prudent-wolf.blog.cz/ Ano, ano , ANO- autorák každým coulem)

Takže jsem velice, nadmíru, nejnadmíru spokojená...

Jo a gratuluju Tisce že o kolo později patří též do autorského klubu :) (protože si myslim, že si to zasloužíš a protože vim že si to tady přečteš :D)

Oh můj bože, sníh

11. dubna 2010 v 9:18 | Rauko Octopus |  Deník
Sněží. Fakt konec jako, mám ráda sníh, ale jen když se dá jezdit na prkně. A sezona už skončila. vážně mě naštvalo, když jsem vstala z postele, a první co vidim z okna neni krásnej východ slunce, nýbrž sníh...

Horse

10. dubna 2010 v 21:07 | Rauko Octopus |  Fotografie
IMG_5018(2)

365 - 7.4.

10. dubna 2010 v 21:06 | Rauko Octopus
DSCF6605
DSCF6592
IMG_0002
IMG_0005

Sloni vytvale prší na vietnam

10. dubna 2010 v 20:47 | Rauko Octopus |  Deník
(Red dwarf I - kryton po prvním spojení obvodů)
Jsem tu zpět po náročném týdnu. Mám prostě chuť napsat, jak se mám skvěle! (ano mám dojem že mne nezastihla jediná depka, a nebo jo? asi nebyla tak strašná páč si jí nepamatuju) a to je co říct! Všechno (téměř) mi jde skvěle! opravila jsem si NJ, takže jsem se sebou spokojená, dodělala úspěšně seminárku z TOS, takže jsem opět se sebou spokojená. Teď už stačí jen opravit zeměpis (ano, nechala jsem si dát 5, protože mi přišlo zbytečný učit se textilní, gumárenský, chemický a sklářský města), ale ten opravím na něčem, co mě zajímat bude.

Ve středu jsme byli na kulturním dopoledni, měli nám pustit moje levá noha, ale nefungovali titulky, díkybohu, takže pustili knoflíkáře. Docela zajímavý, musim to někdy dokoukat protože mě zajímá závěr. Popisovat vám to nebudu, nejzajímavější byla scéna Taxikář. Odpoledne za mnou přišel můj jedinej nejmilovanější (nejnejmilovanější) miláček a po pizze s holkama jsme šli do čajovny na yogi tea. Bylo mi krásně a v rádiu blackmores night a vůně skořice a dala bych si wasabi buráky.

A dopoledne sme viděli LAMU!
lamy

Čtvrtek byl dost průměrnej, jasný nic moc. Ale pátek stál za to, bylo mi krásně, bylo mi nádherně, krásně a nádherně. Byla jsem šťastná, na vlak jsem jela městskou, holkám sem dala dvacku abych nemusela pěšky, a protože samotný se mi nechtělo, byli šťastný, že nemusej s báglama přes celý město. Tam v druhym doma mě čekal obíděk, drž hubu, postel, krásná postel a krásná únava (:D).
A po cestě domů, samozřejmě, červenej trpaslík a dvě ukecaný báby s jedním sluchátkem mp3.

A dneska? Krása... ON byl u nás, byli jsme se projít, já fotila a fotila... a jsem v dobré velice dobré náladě. Pak mu řidič autobusu řek, že nejede do strakonic (přitom jel, *****) a tak se u nás zdržel ještě pár hodin navíc (ach jak krásné to byly chvilky), a teď je právě na cestě domů drncákem.

S maminkou jsme si koupily lístky na no name a čeká mě zase pár náročnejch tejdnů.

Téma týdne je zabiják jarních poměnek

6. dubna 2010 v 19:14 | Rauko Octopus |  Deník
avatar
Opravdu, tohle téma týdne je zase ku věci: zdraví je si myslím nejdůležitější. tečka. a nebo další možnost využití pro miley a ashley blogy, které se pod záštitou tématu ukazují na hlavní stránce. Děkuji nechci.

Mám skvělou možnost, kterou si nenechám ujít. Nemůžu. Pod velením NaturVision se koná fotografický kurz pro studenty sice v přirodě, ale každá zkušenost se hodí. Jen musím dokoupit ten stativ. A znáte fotografa Jana Svatoše? Já ještě ne, a asi ho ani moc znát nebudu, ale třeba trochu jo. Asi jste si všimli, jak mě baví fotit, takže se toho prostě chytit musím, červen jede! :)
Moje víčka se zavíraj po co pěti minutách tvrdýho spánku, mamka žere flegmouše všech flegmatiků Mentalistu a já občas s ní, ale blbne nám nahrávač, takže mě na to nebaví koukat, když se to seká jak koktající pitkin. Dala bych si šálek kávy a pustila se do dalšího čtení červenýho trpajzlíka, ale to až zítra ráno, kdy se máme s naší "bombovou" třídou sejít na hradě, takže si ráno ještě skočim do knihovny, pro rosemary má děťátko, trpajzlíka a mechanickej pomeranč. A pak se s naší bombovou třídou vydáme na "kulturní" představení: moje levá noha, a to jen z důvodů, že se skládá nějaká maturita a ve škole potřebujou jakejsi klid. Nejlepší je, jak nás vyhoděj nakonci května na dvoutýdenní praxi, aby maturanti měli klid. Dobro, chápu, ale k čemu nějaká praxe, sakra.

Tak se podívejte, jak já nesrozumitelně zase píšu. A tohle dělám ale jen v připadě, že zrovna čtu knížku, která mne zaujala a mám až mooc přerostlou slovní zásobu. Tak ahoj kids.
(a avatar je prosím můj, všetně fotky ;) )

morning glory

5. dubna 2010 v 15:30 | Rauko Octopus |  About
nothing

Chaotic muffin

5. dubna 2010 v 15:27 | Rauko Octopus |  bordel
Takže představuju další internetovou osobnost, která mězaujala, je to Chaotic-Muffin.

DeviantART.com

(ani nevím proč mě to tak zaujalo)

365 - 4.4.

4. dubna 2010 v 22:10 | Rauko Octopus
Dneska mě chytla až extrémní tvořivá. Dala jsem si kafe a zničila několik papírů a na závěr dřevěný prkýnko, který se mě osobně velice líbí :) jen bude potřebovat dostínovat pastelkama :D

Máte radši kofolu, nebo vineu? Já pořád kofolu, ale když vidim vineu, dám si jí, protože není tak často k mání a je dobrá (něco jako top-topic ale nemá tolik bublinek, takže u mě má + protože já bublinky nemusím) akorát je dražší, ale co :)

DSCF6372
cč pls

Projekt 365

4. dubna 2010 v 9:18 | Rauko Octopus
Ne že by mě to už nenapadlo, ale teď jsem našla na netu tohle (našla jsem to i předtím, ale ne s tolika informacemi) a říkám: jdu do toho! Sice zachycuji svůj život často, ale nedělám to každým dnem, jen když mám náladu. Poslední dobou je mi inspirací taky blog ashuleii, která fotí (kromě povedených portrétů) vpodstatě všechno, co jí napadne a mě se to mooc líbí :)

Lidé často popisují, jak jim "celý život proběhl před očima", když prožijí nějakou traumatickou událost. když začal Taylor McKnight pořizovat snímek každého dne, v lednu 2004, netušil, že projekt nebude pouze upomínkou na celý rok, ale že mu také pomůže ujasnit si, co je v jho životě důležité. ať už to byly jeho vztahy, kariéra, jeho smysl pro módu, zaznamenávání každého dne ve fotografii vytvořilo bohatou obrazovou historii jeho života..a navíc se stal lepším fotografem! teď, když je uprostřed druhého kola, požádali jsme Taylora, aby nám o tom něco napsal. přečtěte si jak a proč začít tvořit vlastní fotografickou historii..
cč prosím

Neskutečně mě to pobavilo

3. dubna 2010 v 15:25 | Rauko Octopus |  Deník
George McIntyre si vložil starožitný revolver Smith and Wesson do úst a zmáčkl spoušť. Jeho poslední myšlenka byla: Vsadím se, že to nebude fungovat. Ale mýlil se.
Kulka mu vylétla zezadu z hlavy a na místě ho zabila. Svou krátkou, ale významnou cestu skončila po průstřelu McIntyreova fíkusu ve zdi kanceláře.
Fíkus to překvapilo. Kdyby uměl mluvil, vůbec nic by neřekl. Tak byl ten fíkus zaskočený.

:) červený trpaslík :)

Pár cvaků z minulosti

3. dubna 2010 v 13:54 | Rauko Octopus |  Fotografie
čiči
...
jaro
..

Zařadil režim skákaní a připoutal se

3. dubna 2010 v 13:46 | Rauko Octopus |  Deník
rauko
Konečně jsem došla k tomu, abych si sepsala seznam knížek, které chci přečíst. Je jich pár, ale konečně vím, že až vlezu při nudném odpolední do knihovny, budu vědět co si půjčit. A začnu červeným trpaslíkem, jekyllem a panem hydem, mechanickym pomerančem, stepfordskými paničkami, drákulou, frankensteinem nebo stopařovým průvodcem po galaxii. Ještě nevím. Můj vkus na knihy se asi změnil, nějak mě už nebaví fantasy, které jsem vždycky s láskou četla.

Mám rozečtenýho červenýho trpaslíka a docela mě baví. Znáte ten seriál ne? Rimmer, Kocour, mechanoid a Lister :) dávali to na čt2, ale to je z cesty, no prostě ho mám v elektronickej podobě, moc mě to nebaví. Četli jste někdy něco v elektronický podobě? Mě chybí moje milovaná záložka :D

Ve čtvrtek jsem byla v Praze s láskou, mery, andy a vencou, jsem z toho nemocná, ale nožičky mě nebolej. Mám konečně brejle, po vyzkoušení 2set brýlí my jedny sedly. Bylo tam hafo krásnejch debilek, svetle modrejch, tmavě modrejch, černejch ale i bílejch zebrovanejch. Jenže ke mě to nejde. Tak mám pilotky. A taky vybraný šaty v nosferatu. S mou láskou si budem kupovat crazy čočky, jéhe to bude veselo :) V tejdnu si nechám (snad) odbarvit tu hlavu abych si mohla nahodit nějakou manic panic barvu. Nejspíš fialovou, červenou nebo modrou, ale nechci to na celou hlavu, tak já nevím :D

Jsem nějaká upovídaná tyjo, tak zase někdy příštěě...

A pokud znáte nějakou šílenou knížku sem s ní :) (baví mě číst příběhy lidí, kteří nemají až tak obyčejný život. Rozdvojené osobnosti, příběhy feťáků - i když na nich už mi nepříjde nic zajímavého - prostě mluvím o takových, co jsou odmítáni společností, však už mě znáte).