Lyssander IXX. Stříbrnovlasý - část I.

24. srpna 2009 v 23:02 | Abigail Rauko
"Ten jehož jméno nesli jeho předkové celá tisíciletí. Přivítejte Prince Lyssandera devatenáctého milý elfové!" Elfové zvedli hlavu od salátové hostiny a hromadně přivítali prince: Nechť hvězdy bdí nad tebou, Lyssandře." a spustili své zraky k zábavě a honosné hostině. Lyssander byl princ elfího lesa Amarnen, syn elfky Chalinté a elfa Lyssandera XVIII., ovšem byl odlišný. Jeho nástup předpovídala věštba, jenž říkala:
,,Ten, jehož vlasy budou stříbrné,
Ten, jehož jméno se nedá zkrátit,
splní elfům, co bylo slíbené,
však čas nebude umět vrátit.
Tam kde slunce ztrácí čas,
tam na obzoru nový spád,
bůh ticha vstoupí v nás,
pak se červené slunce se musí vdát,
nebát se a milovat."
Nikdo jí celá staletí nerozuměl, ale v okamžiku, kdy se narodil lyssander bylo jasné, že přichází čas naplnění. Princ měl dnes 3 narozeniny, ve věku lidí je to zhruba 39 let, na elfa velmi mladý věk, a tak se slavilo, pořádně po elfsku. Zpívali se melodické balady o předcích, o Lyssanderovi I. a Neuvadenovi II., o králech, kteří žili před deseti tisíci lety. Melodie se linula lesem a lesy rostly a kvetly.
Lyssander si oslavy užíval jak se patří, co chvíli se objevila rusalka, nymfa a nebo dryjáda. Společnost s nimy byla pěkná ovšem ani jedna z nich nemluvila, což velice upovídanému elfovi nevadilo ani trochu. Vyprávěl vtípky na adresu lidí a tvrdohlavých trpaslíků, pil jedlové víno a bavil se jak se patří.

Tážete se, jaká že jsou elfská přání? Svět bez lidí, či bez pustin? Touží po lese, nebo po svobodné zemi? Sami pořádně neví. Ale Lyssander to prý má splnit...

  • Uvidí se... a třeba to taky tímhle skončí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama